Dla większości Polaków letni urlop to jedyna okazja w roku, aby się zrelaksować i naładować akumulatory na nadchodzące, jesienno-zimowe miesiące. Dlatego tak ważne jest, aby zaplanowany wypoczynek spełniał wszystkie wymagania podróżujących. Biuro podróży Alfa Star sprawdziło jak lubią wypoczywać ich turyści.
Zagraniczne wyjazdy, to ulubiony sposób spędzania wakacji, wybierany przez turystów Alfa Star. Pomimo, że sezon urlopowy w pełni, to na zaplanowanie wymarzonego wyjazdu nie jest jeszcze za późno.

Jakie kierunki są najpopularniejsze?
W tym roku największą popularnością cieszą się wakacje w Grecji, Turcji i Egipcie. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Alfa Star proponuje atrakcyjne wyjazdy w najpiękniejsze regiony tych krajów. Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy firmy mówi – „Egipt od zawsze był numerem jeden w naszej ofercie. Klienci decydują się na podróż do Kraju Faraonów, z uwagi na atrakcyjną cenę, standard oferowanych usług oraz gwarancję pięknej pogody. W przypadku Turcji oraz Grecji, turyści stawiają na krótki czas lotu oraz konkurencyjną cenę wyjazdu. Jednak bez względu na to, czy preferują urokliwe greckie wysepki, malowniczą Riwierę Turecką czy pełne słońca wybrzeża Morza Czerwonego, Alfa Star jest wstanie zaproponować podróż, dokładnie taką, o jakiej marzą.”
Jakich hoteli szukają turyści?
Turyści podróżujący z Alfa Star, zazwyczaj szukają dobrej jakości usług w relatywnie niskiej cenie. Dlatego najczęściej wybierają hotele trzy i czterogwiazdkowe. Powinny one jednak znajdować się jak najbliżej morza, aby nie tracić czasu na dojście bądź dojazd do plaży. Co więcej już 70% turystów podróżujących z radomskim biurem podróży decyduje się na wyżywienie w opcji „all inclusive”. Stale rośnie jednak liczba osób decydujących się na hotele 5-gwiazdkowe. Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy Alfa Star mówi – „Klienci, którzy  wybierają wczasy w luksusowych hotelach, zazwyczaj korzystają również z prywatnego transferu, podwyższonego standardu pokoju np.
z prywatnym basenem. Wiele osób wybierających tę opcję, decyduje się także na przyjazd
z ulubionym psem lub kotem. W hotelach 3 i 4 – gwiazdkowych zazwyczaj nie ma możliwości zabrania ze sobą zwierzaka.” Z drugiej strony wzrasta również sprzedaż apartamentów z wyżywieniem własnym. To idealna alternatywa dla tych, którzy mają ochotę popróbować lokalnych przysmaków w okolicznych restauracjach.
Jak długie podróże planują turyści?
W opinii coraz większej grupy podróżnych 7 lub 8-dniowe wakacje są zbyt krótkie by porządnie wypocząć. Z kolei dwa tygodnie w jednym miejscu mogą się znudzić. Dlatego w ofercie biura dostępne są wakacje 10 – dniowe, będące optymalną i najchętniej wybieraną przez większość urlopowiczów propozycją. Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy Alfa Star mówi – „Wyjazdy 10 – dniowe, to opcja, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Obecnie podróżujący z nami turyści wybierają ją  najczęściej.. Natomiast wakacje dwutygodniowe przyciągają głównie rodziny z dziećmi, zwłaszcza w lipcu i sierpniu.”
Wypoczynek aktywny czy raczej pełen relaks?
Jednym ze sposobów na spędzenie czasu wolnego jest udział w wycieczkach fakultatywnych, które oferuje hotel. Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy Alfa Star mówi – „Duża grupa turystów decyduje się na wybór tej opcji, ponieważ stanowi ona wygodne rozwiązanie, gwarantujące opiekę przewodnika oraz transport”. Jednakże statystyki wskazują, że coraz więcej polskich turystów zwiedza okolicę na własną rękę, korzystając z miejskiej komunikacji oraz przewodników.  Kolejną grupę stanowią osoby, które po prostu wybierają błogie lenistwo na basenowym leżaku lud usługi oferowane przez hotel np. codzienne animacje, grę w mini golfa, tenisa, siatkówkę, wizyty
w Aquaparku, jak również w SPA.
First czy last minute?
Wczesna rezerwacja wyjazdu jest niezwykle korzystna dla podróżujących, dlatego co raz więcej osób decyduje się na wybór tej opcji. Przy zakupie oferty first minute, klienci zyskują gwarancję stałości ceny – bez względu na podwyżki paliwa czy zmiany w kursach walut. Dodatkowo mogą dokonać zmiany jednego uczestnika wycieczki, kierunku oraz terminu wyjazdu. Rezerwując podróż mogą również wpłacić jedynie 30% jej ceny, a resztę kwoty uregulować dopiero na 30 dni przed wylotem. Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy Alfa Star mówi – „Nasi klienci co raz chętniej korzystają z możliwości zakupu wycieczki typu first minute. Jest to jedna z najkorzystniejszych ofert, gwarantująca największy rabat oraz dodatkowe opcje w gratisie. Są też wielbiciele ofert last minute, których zachęca atrakcyjna cena oraz bliski termin wyjazdu. Jednak tutaj nie ma już tak dużej możliwości wyboru, jak we wcześniejszej opcji.”

Czy turyści lubią wracać w te same miejsca?
Turyści, zwłaszcza ci młodzi bardzo lubią odkrywać nowe miejsca i kraje. Istnieje jednak grupa klientów, która uwielbia spędzać wakacje w tej samej miejscowości, a nawet hotelu. Zazwyczaj są to ludzie starsi lub rodziny z dziećmi. Dla nich sprawdzony hotel to bardzo ważna kwestia podnosząca komfort ich wypoczynku. „Wśród osób korzystających z naszych usług mamy rodzinę, która już od kilku lat, cztery razy w roku spędza urlop w tym samym hotelu. Zawsze proszą o możliwość rezerwacji tego samego pokoju, a nawet stolika w restauracji.” – mówi Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy Alfa Star – „Dlatego nasza oferta jest tak skonstruowana, aby mogli skorzystać z niej zarówno wielbiciele wyjazdów do najmodniejszych nadmorskich kurortów, jak i miejsc znajdujących się poza utartymi szlakami”.
W letniej ofercie Alfa Star można znaleźć wszystko, czego potrzeba podczas idealnych wakacji. Szczegóły można sprawdzić na stronie www.alfastar.pl