Biuro podróży Almatur ogłosiło zakończenie tegorocznej akcji „Zapracuj na swoje wakacje”. Jak co roku, kampania miała na celu aktywizację młodych ludzi, zachęcenie ich do pracy i pomocy innym, w zamian za co mogli wypracować zniżki na wakacje z oferty biura. W tym roku młodzi ludzie uzbierali na wakacje aż 100 250 złotych!

Co ciekawe, z opublikowanych przez Almatur danych wynika, że najwięcej, bo łącznie aż 45 060 złotych, młodzi ludzie zaoszczędzili wykonując zadania związane z nauką i hobby (np. przejście do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych, nauka gry na instrumentach). Na drugim miejscu, wśród najpopularniejszych aktywności są te związane z pomaganiem innym (uczestnictwo w akcji charytatywnej, pomoc przy sprzątaniu w domu itp.). W ten sposób zaoszczędzono 37 450 złotych. O dziwo najmniej pieniędzy młodzi ludzie zaoszczędzili wykonując… zadania sportowe (jazda na rowerze, podciąganie na drążku itp.) – w ten sposób młodzież wypracowała sobie zniżki na wakacje w wysokości 12 360 złotych.

Zasady akcji były bardzo proste. Wystarczyło wstać z kanapy, oderwać się od komputera i zacząć działać. Pożyteczne czynności – domowe lub szkolne – premiowane były kwotami, które można wykorzystać na wakacyjny wyjazd. Dla przykładu – wystarczyło wynieść śmieci, by obniżyć cenę wyjazdu o 20 złotych. Wzięcie udziału w akcji charytatywnej oznaczało 150 zł zniżki na wakacyjne szaleństwa. Przejście do II etapu olimpiady dawało aż 300 zł zniżki na wybrany obóz z katalogu biura podróży Almatur. Tym sposobem można było spędzić udane wakacje aż o 600 zł taniej. Wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w akcji musieli udokumentować swoje aktywności na filmiku, oznaczyć go na swoich profilach społecznościowych i wysłać filmik poprzez formularz na stronie mojewakacje.almatur.pl.