Jesień w Polsce potrafi być piękna, ale najczęściej bywa deszczowa, zimna i nieprzyjemna. Aby ją przetrwać, można zaszyć się pod ciepłym kocem z gorącą herbatą w ręku, albo wyjść słońcu naprzeciw i pojechać tam, gdzie go nie brakuje. Z tą myślą biuro podróży Ecco Holiday przygotowało szeroką ofertę wyjazdów w październiku i listopadzie.

Można powiedzieć, że w turystyce lato trwa cały rok, bo zawsze znajdzie się kierunek, gdzie jest typowo letnia pogoda. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na doładowanie baterii naturalnym słońcem w czasie, gdy u nas jest ono na wagę złota. Atutem wyjazdów poza sezonem wakacyjnym jest także mniejszy ruch turystyczny, a więc większa punktualność linii lotniczych        i mniejsze ryzyko overbookingu. Jednak na podróżowanie jesienią decydujemy przede wszystkim ze względu niższe ceny tak samych wyjazdów, jak i te w miejscu wakacyjnym.

Gdzie zatem jesienią można skorzystać z typowo słonecznej pogody i całego dobrodziejstwa, jakie za sobą niesie? Z myślą o tych, którzy nie mają pod koniec roku za wiele urlopu, Ecco Holiday przygotowało ofertę  krótkich, 3 – 4 dniowych wyjazdów, obejmujących najczęściej weekend. Na kilkudniowe wypady biuro zaprasza na Kretę, Maltę i Cypr. Ceny za taki wyjazd rozpoczynają się od 1199 zł i obejmują przelot tanimi liniami, zakwaterowanie, wyżywienie, transfery i polskojęzyczną obsługę.

Warunki stworzone do opalania i kąpieli w morzu, czy basenie, zastaniemy o tej porze w Egipcie. Koszt doładowania baterii gorącym afrykańskim słońcem to około  2200 zł, przy zakwaterowaniu  w hotelu 4* z wyżywieniem All Inclusive. Przy dużym deficycie witaminy D, warto pomyśleć nawet o urlopie 14 dniowym. Na plażową pogodę nastawić można się także wyjeżdżając w październiku do Turcji. Tu temperatury powietrza sięgają 26°C a woda w morzu jest chłodniejsza zaledwie o 3°C. Koszt 7 dniowego pobytu w hotelu 4* w opcji All Inclusive to około 1600 zł.

Październik i listopad to idealne miesiące na zwiedzanie, w przyjemnych temperaturach około 20°C – 22°C. Z tą myślą biuro przygotowało ofertę wyjazdów na Maltę, do Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Najmniej, bo ok. 1200 zł zapłacimy za tygodniowy wypoczynek na pięknej, niedocenionej jeszcze Malcie. Od 1600 zł kosztuje tygodniowy pobyt na jednej z hiszpańskich wysp (Majorka, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Sol, Gran Canaria, Teneryfa). Z większym wydatkiem, choć i tak o wiele mniejszym niż w wysokim sezonie, muszą liczyć się planujący wypoczynek we Włoszech czy w Portugalii. Kilkudniowy pobyt na pięknej, słonecznej Sardynii to wydatek rzędu od ok. 2100 zł. Tydzień wakacji w regionie Algarve w hotelu 4* kosztować będzie w granicach 2800 zł.

Pełna oferta wyjazdów znajduje się na stronie internetowej organizatora www.eccoholiday.com