Katarzyna Niezgoda, Business Development Director w Centralnym Biurze Sprzedaży i Marketingu VI Hotels & Resorts, zdobyła tytuł „Hotelarz Roku 2014” w kategorii „Dyrektor Sprzedaży i Marketingu hoteli sieciowych”. Uroczysta gala odbyła się 18 listopada w Warszawie.

Największe osiągnięcia kandydatów, zrealizowane przez nich projekty, przeprowadzone restrukturyzacje oraz plany rozwoju hoteli były oceniane przez kapitułę ekspertów, którzy wybrali sześciu laureatów tytułu Hotelarz Roku 2014. Laureatką w kategorii „Dyrektor Sprzedaży i Marketingu hoteli sieciowych” została Katarzyna Niezgoda, odpowiedzialna za sprzedaż i marketing hoteli sieci VI Hotels & Resorts w Polsce.
 

Konkurs Hotelarz Roku został zorganizowany pierwszy raz w historii, chociaż to właśnie znakomita historia może uczynić go jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w polskiej branży hotelarskiej. Organizatorzy to wydawany w Polsce od ponad 50 lat miesięcznik „Hotelarz” oraz firma Horwath HTL, doradzająca w kwestiach zarządzania hotelami od 1915. „Na rynku jest wiele konkursów nagradzających hotele, brakowało dotąd wydarzenia, w którym doceniono by ludzi odpowiadających za sukces tych obiektów. Postanowiliśmy zapełnić tę lukę i stworzyć konkurs promujący najlepszych profesjonalistów w branży” – mówił Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza”. Historyczny charakter wydarzenia i fakt, że do kapituły zaproszono największe branżowe autorytety był dla laureatów wielkim powodem do dumy.
 

Katarzyna Niezgoda jest związana z branżą hotelarską i eventową od początku swojej kariery zawodowej. W 2010 roku dołączyła do grupy Vienna International, gdzie od podstaw tworzyła Centralne Biuro Sprzedaży hoteli VI Hotels & Resorts w Polsce. Współtworzy sukces hoteli andel’s w Łodzi i Krakowie, angelo w Katowicach, Chopin w Krakowie i Amber Baltic w Międzyzdrojach. W 2012 roku otrzymała prestiżową nagrodę Osobowość Roku miesięcznika MICE Poland. Tegoroczna nominacja była dla niej zaskoczeniem i, jak mówi, ukoronowaniem ciężkiej pracy, podczas której nie było czasu na autopromocję. „Dedykuję tę nagrodę koleżankom i kolegom z VI Hotels & Resorts, którzy wraz ze mną codziennie pracują na sukces naszych hoteli. Bez Was nie byłoby tego wyróżnienia.” – powiedziała odbierając nagrodę na uroczystej gali, 18 listopada w Warszawie. W konkursie Hotelarz Roku wyróżniona została także Anna Olszyńska – dyrektor generalna andel`s Hotel Łódź, która znalazła się w gronie trójki hotelarzy nominowanych w kategorii Dyrektor generalny hotelu sieciowego.