– „Hotel na dzisiaj” i „KAYAK Explore”
Według KAYAK-a użytkownicy aplikacji mobilnej na smartfona często rezerwują hotele na ostatnią chwilę, a z tabletów korzystają w poszukiwaniu inspiracji oraz do planowania podróży

Warszawa, 29 stycznia 2015 – Użytkownicy smartfonów korzystający z aplikacji mobilnych w poszukiwaniu hotelu, często robią to na ostatnią chwilę. 50% rezerwacji za pomocą aplikacji mobilnej KAYAK na całym świecie dokonywanych jest na 48 godzin przed wyjazdem. Aby ułatwić użytkownikom szybkie znalezienie noclegu, aplikacja KAYAK na smartfona oferuje nową funkcję „Hotel na dzisiaj”. Za jej pomocą można wyszukać hotele (od 3 gwiazdek w górę), które cieszą się dobrą opinią wśród odwiedzających i znajdują się w pobliżu lokalizacji użytkownika. Dzięki innowacyjnemu interfejsowi, oprócz wyników wyszukiwania hoteli, wyświetlane są również zdjęcia, ceny, udogodnienia i położenie hotelu. Uproszczony system rezerwacji sprawia, że wystarczy tylko parę przesunięć palcem po ekranie i można zmierzać do wybranego hotelu. Funkcja KAYAK „Hotel na dzisiaj” dostępna jest na Androida w wersji aplikacji 8.0, a na iPhone’a pojawi się w marcu bieżącego roku.

Jako wiodąca firma technologiczna stawiamy sobie za cel ułatwianie naszym użytkownikom podróżowania. Naszą specjalnością jest tworzenie innowacyjnych narzędzi służących do planowania i organizowania podróży, a aplikacja mobilna KAYAK jest jednym z naszych czołowych produktów, komentuje Jan Valentin, Dyrektor Generalny KAYAK w Europie. Jako mobilny kompan podróży, aplikacja ma za zadanie wspieranie użytkownika na każdym jej etapie. Jest to możliwe dzięki różnorodnym funkcjom, takim jak porównywanie cen lotów, hoteli i samochodów, mobilne plany podróży oraz dostęp do aktualnych informacji o statusie lotu czy do map lotnisk. „Hotel na dzisiaj” jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby użytkowników KAYAK-a. Jan Valentin podkreśla, że opcja umożliwiająca spontaniczne rezerwowanie pokoju hotelowego w ciągu zaledwie paru sekund to przykład nowoczesnego planowania podróży.

Różnice w korzystaniu ze smartfona i tabletu

Według analiz KAYAK-a, użytkownicy smartfonów, którzy często szukają hoteli w biegu, mają inne potrzeby niż użytkownicy tabletów. Tylko 15% z tych ostatnich dokonuje rezerwacji hotelu czy lotu w ostatniej chwili korzystając z aplikacji mobilnej KAYAK w wersji na tablet lub iPada. Tablety są raczej używane do czerpania inspiracji i długoterminowego planowania podróży, tłumaczy Jan Valentin. Na dużych ekranach tabletów użytkownicy oglądają hotele i na spokojnie porównują ceny. Jest to największa różnica w zachowaniu użytkowników, jeśli bierzemy pod uwagę smartfony i tablety.

Jak z reguły rezerwują Polacy?

Polscy użytkownicy aplikacji mobilnej KAYAK najczęściej rezerwują hotele w Berlinie, Dubaju i Nowym Jorku.

10 najpopularniejszych celów podróży last minute

1 Berlin
2 Dubaj
3 Nowy Jork
4 Londyn
5 Madryt
6 Praga
7 Paryż
8 Wiedeń
9 Rzym
10 Bangkok

 

Funkcja KAYAK Explore dostępna teraz również w aplikacji mobilnej

Z myślą o tych, którzy zastanawiają się, gdzie niedrogo spędzić wakacje, stworzona została funkcja Explore (dostępna na Androida i już niedługo w wersji również na iOS). Na mapie świata oznaczone są najtańsze cele podróży z cenami lotów. Dzięki filtrom można łatwo dopasować wyniki wyszukiwania do osobistego budżetu, którego nie chcemy przekroczyć podczas wakacji.

Dla wielu użytkowników wersja KAYAK Explore na pulpit okazała się bardzo pomocna w znalezieniu promocji, do których nie mogliby dotrzeć w inny sposób. Teraz funkcja KAYAK Explore dostępna jest również w aplikacji mobilnej, informuje Jan Valentin.

Uwagi

Analiza została przeprowadzona za pomocą aplikacji mobilnej KAYAK z uwzględnieniem terminów podróży od grudnia 2014 do lutego 2015 i objęła następujące kraje: Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Rosja, Polska, Niemcy i Szwajcaria. Dane odnoszą się do rezerwacji dokonanych na 48 godzin przed wyjazdem.

KAYAK jest firmą technologiczną skoncentrowaną na online’owych rozwiązaniach ułatwiających podróżowanie. Nasz serwis i aplikacja mobilna umożliwiają łatwe porównywanie setek stron z ofertami podróży w trakcie jednego wyszukiwania. Oferujemy lokalne wersje KAYAK w ponad 30 krajach i w 20 językach. Rocznie przetwarzamy ponad miliard zapytań o informacje podróżne, a nasza darmowa aplikacja mobilna została pobrana ponad 35 milionów razy. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką, należącą do Priceline Group.

www.kayak.pl