Pierwszego kwietnia, o godz. 19:30 odbędzie się tu tradycyjnie organizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką Koncert Papieski.

Każdy, kto nie miał dotąd okazji by obejrzeć malowniczych wnętrz Archikatedry w Oliwie z jej monumentalnymi organami, których prospekt zaliczany jest do największych na świecie, zaś sama świątynia uznawana jest za najdłuższą w Polsce, będzie miał do tego doskonały pretekst. Pierwszego kwietnia, o godz. 19:30 odbędzie się tu tradycyjnie organizowany przez Polską Filharmonię Bałtycką Koncert Papieski.

To jeden z dwóch koncertów w roku, jakie odbywają się na cześć Papieża Polaka; w związku z jego odejściem oraz wyborem na głowę Stolicy Piotrowej. Tym razem oprócz znakomitej Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, którą poprowadzi jej Dyrektor Artystyczny Ernst van Tiel w koncercie weźmie udział fagocista Mirosław Pachowicz. Aktorzy Halina Winiarska i Jerzy Kiszkis recytować będą fragmenty poezji św. Jana Pawła II.  Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska, wstęp na koncert jest wolny.