Dubaj, ZEA, 8 kwietnia 2015 r. – Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, wkrótce uruchomi loty na popularną indonezyjską wyspę Bali.

Będzie to kolejny kierunek obsługiwany przez przewoźnika w regionie Azji i Pacyfiku. Otwarcie tego połączenia ułatwi wymianę handlową między wyspą a ponad 140 miastami znajdującymi się w ofercie przewoźnika.

Bali będzie tym samym drugim punktem przesiadkowym w Indonezji i dwudziestym czwartym w regionie Azji i Pacyfiku w globalnej siatce połączeń Emirates SkyCargo.

Po otwarciu codziennego połączenia na Bali, frachtowa jednostka Emirates będzie mogła przewieźć w obie strony 294 tony towarów tygodniowo na pokładzie samolotu Boeing 777-300 ER. Nowe połączenie na Bali zwiększy liczbę codziennych lotów Emirates SkyCargo do Indonezji do czterech, z czego trzy to rejsy do stolicy kraju, Dżakarty.

– Dołączenie Bali do naszej oferty stwarza nowe możliwości przedsiębiorcom działającym zarówno na wyspie, jak i w każdym z ponad 140 miast znajdujących się w naszej siatce połączeń. Nasz port przesiadkowy w Dubaju, strategicznie położony między Wschodem a Zachodem, zapewnia naszym klientom z regionu Azji i Pacyfiku dostęp do rynków na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo.

Wśród towarów najczęściej eksportowanych z Bali znajdują się świeże ryby, przedmioty użytku domowego, wyroby skórzane i rzemieślnicze, które trafiają przede wszystkim do Europy. Natomiast najczęściej importowane są przedmioty użytku domowego i osobistego, towary nietrwałe, produkty lecznicze i części samochodowe, które trafiają nie tylko na Bali, ale także do Surabai, Balikpapan i innych węzłów transportowych.

Kraje regionu Azji i Pacyfiku oraz Australia utrzymały czołową pozycję wśród partnerów handlowych ZEA pod względem handlu pozapaliwowego – według danych Federalnego Urzędu Celnego ZEA wytworzyły one łącznie 43%, tj. 106 mld AED, obrotu handlowego kraju w pierwszym kwartale 2014 r.

Linie Emirates otworzyły pierwsze połączenie do Indonezji w 1992 r. obsługując trzy loty tygodniowo z międzylądowaniem w Singapurze i Kolombo, a od marca 2013 r. samolot Boeing 777 przewoźnika obsługuje każdego dnia trzy bezpośrednie loty z Dżakarty do Dubaju. Tylko w 2014 roku linie Emirates SkyCargo przewiozły 16 tys. ton cargo w ramach trzech połączeń z Dżakarty do Dubaju