Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły na warszawskim lotnisku im. Chopina tak zwany Family check-in, czyli dedykowane stanowisko odprawy dla podróżujących z dziećmi. Na najmłodszych pasażerów LOT-u czekają specjalne ułatwienia i uśmiechnięty żuraw!

Stanowisko Family check-in zostało specjalnie oznaczone. By podróż zaczynała się wesoło i kolorowo, przy odprawie biletowo-bagażowej najmłodszych wita sympatyczny symbol LOT-u, czyli żuraw. Mali podróżnicy mogą też korzystać ze specjalnych schodków, które ułatwiają im zdobywanie pierwszych lotniczych doświadczeń i kontakt z personelem lotniska.

„W podróży naszym najmłodszym Pasażerom często towarzyszy stres i to nie tylko na pokładzie, ale przede wszystkim na lotnisku. Oddzielne stanowisko odprawy pozwala małym pasażerom poczuć się jak dorosły, samemu podać dokumenty, odebrać kartę pokładową i co najważniejsze bez kolejki i tłoku. Takie stanowisko w Warszawie posiada tylko LOT.” – mówi Michał Leman, Dyrektor Biura Produktu.

Stworzenie Family check-in to kolejny krok w podnoszeniu jakości usług przez LOT i rozszerzaniu oferty adresowanej do różnych grup pasażerów, w tym rodzin z dziećmi. Przewoźnik zapewnia najmłodszym m.in. atrakcyjne zniżki – niemowlęta i dzieci do drugiego roku życia podróżują aż o 90 procent taniej, a mali pasażerowie do 11 roku życia korzystają z 25-cio procentowej zniżki.

LOT również na pokładach samolotów ma w swojej ofercie szereg udogodnień dla podróżujących rodzin. Proponuje im specjalne menu, a maluchom kolorowanki. W rejsach dalekodystansowych przewoźnik proponuje na pokładzie Boeingów 787 Dreamliner bezpłatny dostęp do indywidualnego systemu rozrywki, w którym znajduje się kanał filmów
i muzyki dla dzieci. Udogodnieniem dla rodziców podczas długich rejsów jest możliwość zamontowania kołyski, w której spokojnie i wygodnie wypoczną ich dzieci.

Dodatkowo w serwisie Inspiracje na swojej stronie internetowej LOT prezentuje pomysły na letni wypoczynek dla całej rodziny. Można je znaleźć na: http://www.lot.com/inspiracje

Family check-in znajduje się na lotnisku im. Chopina w Warszawie przy stanowisku numer 221.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.