Warszawa, 14 lipca 2014 roku – Marzenia się spełniają! Embraer 170 LOT-u w nowym, bajecznym malowaniu, niczym dzielny Dusty wystartował w pierwszy rejs. Na ogonie i kadłubie maszyny można już zobaczyć bohaterów najnowszej produkcji Disneya „Samoloty 2”.

Bajkowe malowanie otrzymał Embraer 170 o numerze rejestracyjnym SP-LDH. Samolot wylądował właśnie w Warszawie po odbyciu swojego pierwszego rejsu na trasie Warszawa – Bruksela – Warszawa. Od dziś aż do późnej jesieni będzie można go podziwiać na wielu lotniskach w Europie i na Bliskim Wschodzie – wszędzie tam gdzie lata LOT!

Nowe oblicze jednego z Embraerów to efekt współpracy LOT-u z Disneymedia+, działem The Walt Disney Company. LOT wspiera najbardziej lotniczą animację Disneya, film „Samoloty 2”. Oklejanie Embraera wykonała firma LOT AMS.

Film „Samoloty 2” pojawi się w kinach już w najbliższy piątek. Wtedy też będzie go można zobaczyć na specjalnym ekranie w hangarze obsługi technicznej LOT AMS, wykorzystywanym przez LOT do codziennego serwisowania samolotów. W piątek 18 lipca o godzinie 18:30 odbędzie się tam premiera tego filmu w Polsce z gwarantowaną najbardziej lotniczą atmosferą! Nie zabraknie na niej również naszego specjalnego Embraera. W wydarzeniu wezmą udział między innymi zwycięscy konkursu, który odbył się w ubiegłym tygodniu na profilu LOT-u na Facebooku.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.

Za realizację projektu od strony Disneya odpowiada Disneymedia+, dział w strukturach polskiego oddziału firmy, który daje partnerom komercyjnym dostęp do innowacyjnych rozwiązań promocyjnych i reklamowych, wykorzystujących pełną gamę przedsięwzięć firmowanych przez The Walt Disney Company.