Wyjazdy na długi majowy weekend to typowo polski zwyczaj, ponieważ dni 1 i 3 maja są w naszym kraju ustawowo wolne od pracy.

Dlatego nieco zaskakujący może się wydać fakt, że również na Sycylii mamy szansę poczuć się wtedy niemal jak w domu. W niedzielę 3 maja 2015 r. firma EasyTrapani organizuje w 70-tysięcznym mieście Trapani (położonym na północno-zachodnim krańcu wyspy) Majówkę, która stanowi kontynuację podobnego wydarzenia przygotowanego rok wcześniej w pobliskiej miejscowości Erice. Święto uchwalenia pierwszej konstytucji nowożytnej Europy będzie okazją do spotkania się naszych dwóch kultur i zacieśnienia więzi między Sycylijczykami i Polakami.
    W programie imprezy przewidziano różne atrakcje. Znajdziemy wśród nich m.in. wycieczki z przewodnikiem po Trapani, rejs statkiem na leżące niedaleko Egady (Wyspy Egadzkie) czy wizytę w Muzeum Regionalnym Agostina Pepoli (Museo Regionale Agostino Pepoli). W miejscowym kościele przy klasztorze i kolegium jezuitów (Chiesa, Colleggio e Convento dei Gesuiti) po raz pierwszy w historii miasta polski ksiądz odprawi mszę świętą w naszym języku. Poza tym tego dnia weźmiemy udział w lekcjach gotowania dań charakterystycznych dla kuchni Polaków i Sycylijczyków, zjemy skomponowany z takich właśnie potraw obiad i kolację bądź spróbujemy naszych rodzimych lub sycylijskich przysmaków i trunków podczas darmowej degustacji. Wydarzenie wzbogacą też koncerty (np. piosenki Anny German wykona Elena Rutkowska Buscemi) oraz wystawa obrazów współczesnej artystki z Sycylii Lilian Russo. W prowadzonej w trakcie imprezy loterii nasi rodacy mogą wygrać tygodniową wycieczkę organizowaną przez EasyTrapani. Patronem medialnym i jednym ze sponsorów Majówki 2015 jest magazyn All Inclusive. Serdecznie zapraszamy