Maj rozpieszcza spragnionych podróży. Za dwa tygodnie cieszyć będziemy się drugim już w tym miesiącu długim weekendem. Wybierając się na urlop 26 maja będziemy mogli odpoczywać aż przez cztery dni! Decydując się na wyjazd z FRU.PL możemy zorganizować niezapomnianą podróż do wybranej stolicy europejskiej lub na słoneczne wyspy i dolecieć tam za niewielkie pieniądze. Przyjrzeliśmy się zagranicznym kierunkom, do których można dolecieć korzystając z wyjątkowo niskich cen w maju.


Planując zagraniczny, majówkowy wypad warto skorzystać ze sprawdzonych kierunków i wybrać miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Takie są właśnie największe miasta Europy – oferują olbrzymią ilość pięknych i zagadkowych zakątków, a z odrobiną przygotowania i przewodnikiem w ręku możemy bez trudu znaleźć wszystkie ich tajemnice i skarby.


Przed urlopem warto także zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku nas interesuje. Weekendowe wyjazdy typu City Break, łączące przelot i noclegi w hotelu, są idealną okazją do aktywnej turystyki połączonej ze zwiedzaniem. Dzięki takim wyjazdom nawet największe miasta możemy dobrze poznać w zaledwie kilka dni. Z danych FRU.PL z poprzednich lat wynika, że Polacy najbardziej cenią sobie tanie podróże oraz klasyczne, światowe kierunki, takie jak stolice europejskich krajów.

 

– Na majówkowe wyjazdy Polacy niezmiennie najchętniej wybierają europejskie destynacje, takie jak Londyn, Paryż czy Mediolan – mówi Maciej Knopa, Travel Manager FRU.PL. – Maj to jednak początek sezonu turystycznego i ceny biletów lotniczych zaczynają rosnąć. Podobnie jest podczas świątecznych weekendów – bilety do najpopularniejszych miast są zazwyczaj droższe. Jednak decydując się na podróż w między 26 a 29 maja możemy sporo zaoszczędzić. Koszt bezpośredniego lotu do tych miast podczas drugiej majówki to wydatek od 250 do 370 zł! – podkreśla Maciej Knopa, ekspert FRU.PL.

 

Smart Connection – jeszcze taniej na południu


Bardzo wdzięcznymi miejscami do odkrywania pod względem turystycznym, ale też do weekendowego wypoczynku są włoskie miasta, jak na przykład Piza, Nicea czy Wenecja. Coraz popularniejsze wśród Polaków stają się także Porto i Lizbona w Portugalii. Miejsca te doskonale wszystkim znane z przewodników, oferują turystom wiele atrakcji, a majowe, ciepłe słońce pięknie umilą wypoczynek. FRU.PL oferuje na te konkretne kierunki wyjątkowo okazyjne, na tą porę sezonu, promocje.

 

– Najtańsze pod koniec maja bilety we FRU.PL do Pizy, Nicei i Wenecji oraz portugalskich miast to loty składane typy Smart Connection. Oznacza to najbardziej dogodne przesiadki i przede wszystkim przeloty tańsze nawet do 90 procent, w porównaniu z lotem bezpośrednim – mówi ekspert FRU.PL. – „Majówkowe” bilety łączone do Pizy, Lizbony czy Porto kosztują nawet 300 zł i można tam dolecieć z prawie każdego miasta Polski. Na podobnym poziomie kształtują się ceny do Nicei i Wenecji. Rezerwując bilet w wyszukiwarce FRU.PL, kupimy je w cenie od 450 do 650 zł. Loty bezpośrednie w tym okresie to dużo większy wydatek rzędu 1300 zł do Pizy, a cena przelotu do Porto lub Lizbony osiąga nawet poziom 1700-1900 zł – podsumowuje ekspert.

 

Wybierając kierunki weekendowego odpoczynku zawsze warto też sprawdzić ceny lotów w elastycznych datach, na przykład dzień przed lub po planowanym wstępnie wylotem. Kalendarz cenowy to pomocne narzędzie by upolować atrakcyjne bilety. Dzięki temu podróż do słonecznej Italii czy na Półwysep Iberyjski staje się dużo tańsza.


Idylliczne wyspy

Niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów cieszą się wyjazdy na wyspy. Spacery nad brzegiem morza, wygrzewanie się w słońcu i wylegiwanie na piasku, to coś o czym marzymy po miesiącach miejskiej zimy. Na takie przyjemności możemy liczyć planując beztroską „wyspiarską” majówkę.


Na popularności zyskuje Malta, a Teneryfa i Majorka wciąż są chętnie odwiedzane przez Polaków. Kilkudniowy pobyt nad morzem pozwoli poczuć klimat wakacji i każdego wprowadzi w letni, sielankowy nastrój. Wyspy kuszą wspaniałymi plażami, zabytkami oraz parkami atrakcji z aquaparkami, placami zabaw i miejscami piknikowymi. Podróż na wyspy to także gwarancja wspaniałej pogody i udanego wypoczynku.

 

– Loty składane są bardzo opłacalnym rozwiązaniem, jeśli planujemy odpoczynek na śródziemnomorskich lub atlantyckich wyspach – podkreśla Maciej Knopa. – Dotychczas, aby dolecieć tam na własną rękę, trzeba było wydać od 1200 do 1900 zł. Obecnie ceny w ofercie Smart Connection na FRU.PL to koszt między 400 a 800 zł. Obniżenie kosztów możliwe jest dzięki połączeniu niewspółgrających lotów różnych linii lotniczych. Loty w systemie Smart Connection charakteryzują się nie tylko niską ceną, ale też szeroką siecią połączeń. Można zaplanować i złożyć wymarzoną podróż łącząc np. urlop na Malcie z wypadem do Paryża lub Mediolanu.