Malinowe Hotele zostały wyróżnione w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Konkurs ma na celu promowanie rozwoju przedsiębiorczości, w tym przedsięwzięć tworzących nowe miejsca pracy. Taką inicjatywą jest uruchomiony w ubiegłym roku kompleks Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju, należący do spółki Malinowe Hotele.

Konkurs „Sposób na sukces” promuje inicjatywy polskich firm, wprowadzających nowoczesne rozwiązania i inwestujących w obszary wiejskie i miejscowości liczące do 20 tys. mieszkańców. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnionych zostało 15 inicjatyw w trzech kategoriach: rodzinnej, zespołowej i na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. W kategorii zespołowej nagrodzono tylko jedno przedsięwzięcie – wybudowanie kompleksu Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju.
„Cieszymy się, że nasze działania na rzecz regionu zostały docenione i nagrodzone listem gratulacyjnym Prezydenta PR. Uruchomiony w ubiegłym roku kompleks jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w centralnej Polsce. Budując go stworzyliśmy 40 miejsc pracy. Poprzez Baseny Mineralne promujemy też zdrowy styl życia, z jednej strony dając możliwość podejmowania aktywności fizycznej, z drugiej oferując kąpiele w wodzie o zawartości aktywnych związków siarki, łagodzących różnorodne dolegliwości między innymi o podłożu reumatycznym. Do tej pory odwiedziło nas już ponad 100 tys. osób” – powiedział Tomasz Kaleta, Prezes Zarządu Malinowe Hotele Sp. z o.o.

Malinowe Hotele na rzecz lokalnych społeczności
Przyznane wyróżnienie dotyczyło zeszłorocznej inicjatywy Malinowych Hoteli. Spółka już wcześniej realizowała jednak podobne przedsięwzięcia, tworząc zarówno Hotel Malinowy Zdrój w Solcu Zdroju, jak i Malinowy Dwór w Świeradowie Zdroju oraz zapewniając miejsca pracy dla mieszkańców z tych miejscowości. Kolejną, realizowaną przez spółkę, lokalną inicjatywą jest budowa obiektu Malinowy Raj, którego otwarcie planowane jest na maj 2015 roku.
„Łącznie we wszystkich naszych obiektach zatrudniamy ponad 220 pracowników.  Budowany obecnie hotel zapewni miejsca pracy dla 70 osób. Dzięki tej inicjatywie będziemy największym pracodawcą w gminie. Ponadto każdego roku rośnie liczba naszych stałych klientów, którzy doceniają lecznicze właściwości wody siarczkowej. Rokrocznie nasze obiekty odwiedza 200 tys. klientów” – dodaje Tomasz Kaleta.
Na sieć Malinowe Hotele składają się trzy obiekty, które oferują zabiegi w wodzie siarczkowej ze źródła „Malina”, o najsilniejszym na świecie stężeniu aktywnych związków siarki (ok. 900 mg/l). Obecnie powstaje kolejny obiekt w Solcu Zdroju. W planach spółki jest także budowa nowoczesnego obiektu w Ciechocinku.

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której budowę rozpoczęto w listopadzie 2013 roku, a zakończenie planowane jest na kwiecień 2015 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz ósmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz trzeci zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Balneokosmetyki to autorska seria uzdrowiskowych dermokosmetyków. Za ich sukces odpowiada mająca ponad 2 mln lat, najsilniejsza na świecie lecznicza woda, nazwana „wodą życia”. Wg. klasyfikacji jest to wysokozmineralizowana, lecznicza woda o dużej aktywności biologicznej związków siarki i jodu. Jej keratolityczne działanie przyspiesza odnowę
i regenerację skóry, oraz zwiększa przenikanie pozostałych składników aktywnych zwiększając ich skuteczność.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl