Medical SPA to prężnie rozwijająca się kategoria SPA. O popularyzacji idei łączenia usług leczniczych z tymi z zakresu SPA możemy jednak mówić dopiero od niedawna. Tendencja ta jest spowodowana rosnącą potrzebą poprawiania jakości życia wśród coraz większej liczby osób. W ich gronie są także Polacy, którzy chętnie wybierają ośrodki Medical SPA na miejsce wypoczynku. Jednym z nich jest zlokalizowany w Górach Izerskich Hotel Medical SPA Malinowy Dwór.

Istotą Medical SPA jest prowadzenie działalności leczniczej, rehabilitacyjnej i wypoczynkowej, której celem jest osiągnięcie przez pacjenta optymalnego stanu zdrowia. Największą zaletą ośrodków tego typu jest kompleksowe i indywidualne podejście do każdego gościa. Jakiego rodzaju zabiegi zdrowotne oferują tego typu miejsca?

W trosce o zdrowie
W Polsce powstaje coraz więcej hoteli świadczących usługi Medical SPA. Dlatego warto poszukać obiektów, które oprócz tradycyjnej oferty dają możliwość skorzystania z zabiegów unikatowych. Osoby, którym doskwierają różnego rodzaju dolegliwości bólowe poleca się ośrodki wykorzystujące w leczeniu kąpiele siarczkowe. Najsilniejsza na świecie solanka siarczkowa, pochodząca ze źródła „Malina” w Solcu Zdroju stosowana jest wyłącznie przez sieć Malinowych Hoteli – w tym Hotel Medical SPA Malinowy Dwór. Oferta hotelu to między innymi pakiety profilaktyczne i lecznicze (np. Kręgosłup w potrzebie czy Zdrowe stawy), których nieodłącznym elementem są uzdrawiające kąpiele. Wybór konkretnych zabiegów, które znajdą się w pakiecie następuje po konsultacji lekarskiej, która pozwala określić indywidualne potrzeby pacjenta, a także ewentualne przeciwskazania do stosowania którejś z metod leczenia. Hotel oprócz balneologii wykorzystuje także hydroterapię, fizykoterapie, kinezyterapię, termoterapię i masaże.

Skazany na krzesło?
Hotel Medical SPA Malinowy Dwór dążąc do jak najlepszego spełniania potrzeb pacjentów przygotował między innymi pakiet terapeutyczny dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Terapia o nazwie „Skazany na krzesło” zawiera 26 zabiegów leczniczych oraz 3 zabiegi SPA & Wellness, których wybór poprzedzony jest konsultacją lekarską i ustaleniem indywidualnej diety. W pakiecie znajdują się masaże klasyczne, masaże podwodne, Medy Jet (suchy masaż na łóżku wodnym), kinezyterapia indywidualna i kinezyterapia fitness (leczenie ruchem) oraz body detox. Innowacyjnym sposobem leczenia dostępnym w pakiecie jest znana ze swoich zdrowotnych właściwości krioterapia, która polega na leczeniu z zastosowaniem temperatur poniżej 0˚C (ok. -140˚C) oraz wspomniana wcześniej kąpiel siarczkowa. Podczas pobytu pacjentowi zalecane są także zajęcia ruchowe. Zabiegi w Centrum SPA & Wellness są przyjemnym i relaksującym dodatkiem. W skład pakietu wchodzi: zabieg na plecy Back Balneo połączony z relaksującym masażem ciepłymi kamieniami, kąpiel kolagenowa uzupełniająca niedobory kolagenu w tkankach oraz Malinowe SPA Balneo (zabieg na ciało na bazie autorskiej linii Balneokosmetyków).
Więcej informacji na temat oferty Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór znaleźć można na stronie http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor.

 

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl