Michał Pazdan, najlepszy stoper Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, piłkarz Legii Warszawa i Ambasador SOS, odwiedził Brajana, przyszłego piłkarza z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach.

 

Drogi Michale!

 

Mam na imię Brajan i mieszkam w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach, kocham grać w piłkę. Wszyscy w moim domku uważamy, że jesteś najlepszym obrońcą na świecie. Bardzo bym chciał żebyś kiedyś znalazł chwilę czasu i odwiedził nas w domku. Marzenie to żebyś przeprowadził z nami trening i pokazał kilka tricków.

 

Wielki Szacun

Brajan

 

To fragment listu, który dwunastoletni Brajan wysłał do Michała Pazdana. Po takim zaproszeniu, piłkarz mimo napiętego planu treningowego musiał znaleźć czas i przyjechać do SOS Wioski Dziecięcej, by spotkać się z Brajanem i jego rodziną SOS, a także przeprowadzić trening siedleckiej wioskowej drużyny.

 

Wizyta zaczęła się od spotkania w domu nr 3, gdzie mieszka Brajan wraz ze swoją biologiczną siostrą Nikolą i bratem Dominikiem, a także wioskowymi braćmi: Markiem, Łukaszem, Mateuszem, Dominikiem oraz Wiktorią, biologiczną córką mamy SOS Wioli. Brajan uwielbia piłkę nożną, gra w Pogoni Siedlce i marzy o tym żeby być piłkarzem, a jego trenerzy twierdzą, że ma potencjał.

 

„Wiem, że sport jest bardzo ważny w życiu dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców, bo mogą dzięki niemu nie tylko dać ujście emocjom, ale także pokazać, że są w czymś dobre, że coś potrafią, to bardzo wzmacnia, pomaga żyć, uczy wytrwałości i stawiania sobie nowych celów. Te dzieci zasługują na wszystko to, co mają ich rówieśnicy, to piękne, że pracujący tu ludzie chcą im to dać. Jeżeli i ja, choć trochę przyczyniłem się do tego dzisiejszym treningiem, to bardzo się z tego cieszę.”- powiedział Michał Pazdan.

 

Na trening z Michałem Pazdanem dzieci z SOS Wioski Dziecięcej czekały z utęsknieniem. Codziennie pytały, czy piłkarz na pewno przyjedzie i trenowały każdego dnia do późnego wieczora by zaprezentować się z jak najlepszej strony. W czasie samego treningu zawodnicy, choć przejęci obecnością niezwykłego gościa, byli także bardzo zdyscyplinowani i uważnie słuchali jego uwag. I choć jak to w piłce ktoś musiał przegrać, żeby ktoś mógł wygrać to samo przybicie piątki po meczu z trenerem Michałem Pazdanem, było warte więcej niż niejeden medal.

 

„Trening był super i Michał jest super, pokazał nam kilka trików, jest przecież wielką gwiazdą, a jednocześnie jest taki zwyczajny, chciałbym być taki jak on w przyszłości” – powiedział Brajan po wizycie.

 

Jednak dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych takie spotkania to coś znacznie więcej, niż okazja do poznania znanego piłkarza i nauczenia się od niego kilku trików. Takie wizyty odbudowują ich wiarę w dorosłych.

 

„Nie tylko sportowe sukcesy bardzo wzmacniają nasze dzieci. Takie znajomości, jak ta z Michałem Pazdanem, także bardzo wiele dla nich znaczą. To dzieci, które dorośli kiedyś boleśnie zawiedli. Opuszczenie przez najbliższe osoby bardzo obniża poczucie własnej wartości. Oczywiście rodzice SOS oraz pedagodzy i psycholodzy w Wioskach codziennie pracują nad odbudowaniem w nich pewności siebie. Taki przyjaciel jak Michał Pazdan na pewno im w tym pomoże. To, że ktoś taki zgodził się reprezentować nasze dzieci, prosić w ich imieniu o wsparcie, bardzo wiele znaczy.”- mówi Anna Choszcz – Sendrowska ze Stowarzyszenia.

 

Michał Pazdan, jako ambasador SOS Wiosek Dziecięcych zagrał w spocie promującym kampanię zachęcającą do przekazania organizacji 1% podatku.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mXBaqgS2hGc

 

„KRS 0000 056901 zachęcamy wszystkich by zapisali sobie ten numer, będzie pod ręką przy wypełnianiu PIT-u, mój 1% na pewno trafi do tych dzieciaków, pomoże je leczyć i kształcić, może wystarczy też na remont boiska, na którym grają.” – powiedział ambasador SOS.

 

Na stronie dziecisos.org dostępny jest bezpłatny Program do rozliczenia PIT

 

https://wioskisos.org/1procent_a/