Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza w najbliższą niedzielę, 23 listopada, o godz. 18:00 na koncert MISTRZ I MŁODE GWIAZDY WIOLINISTYKI.

Koncert połączony z kursami mistrzowskimi ZAKHARA BRONA realizowanymi przez Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Na scenie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wystąpią podopieczne Zakhara Brona: Ellinor D’Melon Moraguez iMone Hattori, którym akompaniować będzie Iryna Winogradowa.

W programie usłyszymy Sonatę (Duo) A-Dur na skrzypce i fortepian Franza SCHUBERTa, a także Fantazje: z opery Faust Henryka WIENIAWSKIEGO, Złoty kogucik Mikołaja RIMSKIEGO-KORSAKOWA oraz Fantazję na temat Carmen Franz WAXMANA. Zabrzmi również Sonata na skrzypce i fortepian Ernesta BLOCHA.

Niedzielny koncert to niezwykła gratka nie tylko dla melomanów, ale i zawodowych muzyków.  W wymagającym repertuarze zaprezentują się bowiem niezwykłe talenty, oszlifowane przez samego Zakhara Brona, profesora w Escuela Superior de Música Reina Sofía, światowego  sławy pedagoga i wyśmienitego wirtuoza skrzypiec. Wśród wykształconych w klasie Zakhara Brona skrzypków znajduje się cała plejada młodych muzyków z Vladimirem Repinem, Natalią Prischepenko i Maximem Vengerovem na czele.  O bohaterkach niedzielnego koncertu muzyczny świat jeszcze z pewnością usłyszy. Dziewczęta, mimo, że pochodzą z odległych zakątków świata,  kształcą się pod okiem tego samego mistrza i mają już na koncie liczne sukcesy. Urodzona w 1999 roku japonka Mone Hattori w wieku ośmiu lat wykonała Koncert skrzypcowy Saint-Saënsa z orkiestrą, zaś w wieku dziesięciu lat zwyciężyła w XI Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków Wieniawskiego i Lipińskiego. Pochodząca z Jamajki Ellinor D’Melon Moraguez, obok nagród na konkursach skrzypcowych,  koncertowała m.in. jako solistka z Orkiestrą Kameralną Zakhara Brona w Zurichu.

Obu solistkom towarzyszyć będzie  Iryna Winogradowa, profesor prestiżowego Konserwatorim im. P. Czajkowskiego w Moskwie i akompaniatorka Zakhara Brona.

Zapowiada się więc prawdziwa muzyczna uczta, której nie można przegapić!

Bilety na koncert do nabycia w kasach Filharmonii na Ołowiance: 58 320 62 62, bilety@filharmonia.gda.pl oraz na stronie www. filharmonia.gda.pl