Już w połowie marca w Zieleńcu odbędą się Mistrzostwa Amatorów Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce, które organizowane jest każdego roku.

Głównymi celami całego przedsięwzięcia jest jest popularyzacja narciarstwa biegowego jako pro zdrowotnej formy ruchu. Zależny nam na promocji turystyczno – rekreacyjnych walorów Dolnego Śląska na pograniczu Polsko – Czeskim w Górach Orlickich. Zważając na fakt, że zima w Zieleńcu trwa dość długo, chcemy również przedłużyć sezon biegowy. Uczestnicy mistrzostw mają okazję do doskonalenia technik biegu oraz sprawdzenie możliwości kondycyjnych i sprawności fizycznej – mówią organizatorzy mistrzostw.

Bieg odbędzie się w dniu 14 i 15 marca 2015r. na trasie od tzw. „Kamienia” wzdłuż granicy Polsko – Czeskiej do Masarikowej Chaty. W dniu 14 marca będzie miał miejsce – bieg stylem klasycznym, natomiast 15 marca – stylem dowolnym.

Zawodnicy zostaną podzieleni na następujące grupy:

– open kobiety – 10km (rok urodzenia 2001 i starsi),
– open mężczyźni- 10km (rok urodzenia 2001 i starsi),
– marszobieg rodzinny w składzie 3 – osobowym na dystansie 3km. (skład dowolny – rodzice i jedno dziecko, dwoje dzieci i jeden rodzic),
– bieg przebierańców w stylu retro na dystansie 3km (dotyczy sprzętu narciarskiego i przebrania).

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc, na zwycięzców czekać będą nagrody w kwotach:

I miejsce – 300 pln,
II miejsce – 200 pln,
III miejsce 100 pln.

Za ukończenie biegu rodzinnego zostaną rozlosowane bezpłatne pobyty weekendowe w wybranych Ośrodkach pobytowych w Zieleńcu. Wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymają okolicznościowe medale za ukończenie biegu. Dodatkowo wśród wszystkich osób, które ukończą biegi zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe i bezpłatne pobyty weekendowe w wybranych ośrodkach Zieleńca.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 12.03.2015 na adres: ski@spazieleniec.pl.
Jednocześnie informujemy, że ze względów organizacyjnych liczba zgłoszeń jest ograniczona do 120 osób.

Szczegółowy program biegu wraz z regulaminem znajduje się tutaj.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku – https://www.facebook.com/events/782805878471919/