Park Nauki i Rozrywki z Krasiejowa na Opolszczyźnie jest jedną z niewielu polskich atrakcji turystycznych samodzielnie prezentujących się podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie.

Odwiedzając polską strefę będzie można dosłownie i w przenośni dotknąć prehistorii, poznając niezwykłe muzeum przyszłości Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to niemal 40-hektarowy kompleks, który tworzy interaktywne muzeum człowieka – Park Nauki i Ewolucji oraz kompleks łączący naukę i zabawę – JuraPark, gdzie znajduje się m.in. jedno z najdłuższych na świecie ruchomych kin 3D.
– Nasz udział w berlińskich targach, jednym z najważniejszych wydarzeń branży turystycznej na świecie, to nagroda za uzyskanie Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej – wyjaśnia Halina Kisiel, wiceprezes Stowarzyszenia Delta, właściciela kompleksu edukacyjnego w Krasiejowie. – To najważniejsze krajowe wyróżnienie dla sektora turystycznego, dzięki któremu wystawiamy się z naszą ekspozycją w strefie odpoczynku podróżnika. Turyści będą mogli zrelaksować się tam po poznaniu atrakcji, jakie proponują wszystkie regiony, także Opolszczyzna, której stoisko organizuje Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna.      
Na swoim stoisku największy park edukacyjny w Europie będzie prezentować główne atrakcje. Do Berlina pojadą m.in. designerskie hełmy, które są przewodnikiem po Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. – Powstały na nasze zamówienie, aby w bardziej multimedialny sposób przeprowadzić zwiedzającego przez to wyjątkowe muzeum – wyjaśnia Anna Kokot. – Łączą w sobie okulary 3D oraz multimedialnego przewodnika, który przekazuje dedykowaną informację związaną z prezentowanym miejscem. Dzisiaj z naszego interaktywnego muzeum mogą korzystać nie tylko goście z Polski, ale też osoby posługującym się niemieckim, angielskim i czeskim. Oprócz tego na stanowisku będzie można podziwiać reprodukcje czaszek naszych historycznych przodków, które można zobaczyć na wystawie „Wszyscy jesteśmy braćmi”. Pozwala ona na zrozumienie tego, jak blisko jesteśmy spokrewnieni z przyjaciółmi z klasy, Mikołajem Kopernikiem, a nawet z mieszkańcami odległej Alaski. Przybliża także zasady pokrewieństwa, zróżnicowania etnicznego oraz etapy zasiedlania kuli ziemskiej.                                                                                                                                                                              
Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie (ITB) to jedna z najważniejszych na świecie imprez branży spędzania wolnego czasu. Prezentują się na niej kraje, ale także organizacje turystyczne, biura podróży oraz podmioty promujące swoją ofertę z sektora HoReCa (hotele-restauracje-catering) na skalę ponadlokalną. Dla niemal ćwierć miliona odwiedzających je gości to także okazja do planowania wakacyjnych wojaży i poznawania atrakcji turystycznych, o których często nie mieli pojęcia. Targi wystartowały już 4 marca w ramach tzw. dni branżowych. Indywidualni goście mogą je zwiedzać podczas weekendu, czyli 7 i 8 marca. Wtedy na żywo będzie można przekonać się, jak promowana jest jedna z największych atrakcji turystycznych Opolszczyzny.