Pobyt w tych hotelach to jak spacer po Piątej Alei albo zakupy w Harrodsie. Przyciągają wzrok oryginalnym designem, kuszą prawdziwie światowym luksusem i oferują bezpośredni kontakt z najnowszymi trendami.

Dużo częściej niż gdzie indziej natkniemy się tu na słynne twarze, a liczne nagrody tylko potwierdzają ich klasę. Pierwszy w Polsce klub travelowy Travelist.pl wybrał 5 najmodniejszych hoteli w Polsce.

Dla łowców trendów
Na polskich Mazurach znaleźć można hotel będący świątynią dobrego stylu, w którym moda odgrywa rolę zdecydowanie pierwszoplanową. W Mediolanie, Paryżu czy Londynie luksusowe hotele zainspirowane dokonaniami słynnych projektantów to nic niezwykłego – swoje przybytki mają m.in. Armani, Christian Lacroix czy Moschino. W naszym kraju jednak pięciogwiazdkowy obiekt firmowany przez popularną markę modową to wciąż coś nowego i zaskakującego. Mowa o Grand Hotel Tiffi*****, który oprócz designerskich wnętrz ma do dyspozycji całą gamę atrakcji i rozrywek, które ucieszą nie tylko łowców najnowszych trendów. Panoramiczne okna z widokiem na jezioro, basen, strefa wellness czy profesjonalna marina to rzeczy, które nigdy nie wyjdą z mody.

Prestiż z historią
Położony w Bieszczadach Hotel Arłamów**** to najgorętsza nazwa na hotelowej mapie naszego kraju. Nowo otwarty kompleks otoczony malowniczymi wzgórzami już w pierwszym roku działalności został uhonorowany „turystycznym Oscarem”, zwyciężając w międzynarodowym plebiscycie World Travel Awards w kategorii „najlepszy hotel w Polsce”. Niedawno do listy trofeów dołączyło również I miejsce w konkursie „Hotel z pomysłem”. To miejsce, w którym zdecydowanie warto się pokazać, nie tylko ze względu na jego prestiż. Obiekt ma także ciekawą historię. Przez wiele lat mieścił się tu tajny ośrodek rządowy, w którym wypoczywali najwyżsi dostojnicy PRL. I choć obecnie wszystko się zmieniło, a socjalistyczne luksusy ustąpiły miejsca najnowszym trendom, wciąż można się tu poczuć jak na szczytach władzy. Dostępne w hotelu SPA liczy sobie aż 3 poziomy, a do dyspozycji takie perełki, jak choćby sauna aloesowa, sauna osmańska, sauna carska czy basen termalny. Jest też luksusowa, zamknięta strefa VIP SPA z pięknym widokiem na góry i lotnisko do dyspozycji hotelu.

W stylu etno
To nie kolejny przejaw mody na ludowość, a przemyślana koncepcja designu hotelu oparta na połączeniu tradycji i nowoczesności. W Hotelu Piwniczna SPA&Conference**** widać wyraźnie folkowe inspiracje, takie jak ludowe zdobienia w pokojach, parzenice (góralskie wzory) na basenie, łemkowskie homiłki (placuszki z twarogu) i tartianyk (placek ziemniaczany) w menu. Budynek hotelu z zewnątrz przypomina kobiecy strój ludowy z białą bluzką i wzorzystą spódnicą, a istotnym elementem konstrukcyjnym jest naturalne drewno. Natomiast wewnątrz znajdziemy klimatyzowane apartamenty z widokiem na Poprad oraz przeszklone, designerskie łazienki. Warto wspomnieć także o HedoniSPA, którego nazwa zdecydowanie nie jest przesadzona. Przebywając w saunie możemy podziwiać projekcje 4D, a zaraz po wyjściu z basenu rozgrzać się przy ognisku.

Hotelowa ziemia obiecana
Trend polegający na rewitalizowaniu zabytkowych przestrzeni fabrycznych i przekształcaniu ich w supermodne centra artystyczno-handlowo-usługowe sięgnął rynku hoteli. Efektem jest znajdujący się w Łodzi Fabryka Wełny Hotel & Spa****, stworzony w miejscu, w którym w drugiej połowie XIX wieku mieściła się manufaktura rodziny Baruchów, a w 1974 roku Andrzej Wajda nakręcił „Ziemię obiecaną”. W surowych, ceglanych wnętrzach hotelu historia spotyka się z dyskretnym luksusem, w powietrzu unosi się artystyczny duch, a zlokalizowany na najwyższym piętrze basen z przeszklonymi ścianami i tarasem widokowym odpowiada na wyszukane potrzeby gości.

Wśród gwiazd
Mick Jagger, Leonard Cohen, Angela Merkel i reprezentacja Polski na EURO 2012 to tylko niewielka część znanych osób, które podczas pobytu w stolicy zatrzymywały się właśnie w Regent Warsaw Hotel*****.  Przez wiele lat był częścią popularnej międzynarodowej sieci, obecnie działa już na własny rachunek. Znajdziemy tu wszystko, czego można się spodziewać po hotelu ze światowej ekstraklasy. Nowoczesne wnętrza, dyskretnie wkomponowane w hotelową przestrzeń obrazy i rzeźby młodych artystów zostały wybrane przez niemiecką projektantkę Annelie Dammschneider specjalnie na potrzeby tego miejsca. W kategorii sztuki można mówić także o dostępnej w hotelu autorskiej kuchni Marcina Suchenka. Całość dopełnia luksusowe centrum SPA & Fitness Holmes Place Platinum z krytym basenem i wieloma innymi atrakcjami. Jest też coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej, czyli zainstalowane na dachu prawdziwe ule, zaopatrujące hotel w unikalny miód o nazwie „Łazienki Gold”.
Przygotowane przez Travelist.pl zestawienie najmodniejszych hoteli w Polsce przyda się wszystkim, którzy chcą wypoczywać w zgodzie z najnowszymi trendami. Dzięki gwarantowanej przez Travelist.pl jakości obiektu, oferowanej w najniższej na rynku cenie pobyt w jednym z najgorętszych w tym sezonie hotelu można mieć na wyciągnięcie ręki.

 

***

O TRAVELIST.PL:
Travelist.pl to pierwszy w Polsce klub travelowy, skupiający najlepsze oferty turystyczne z Polski oraz sąsiadujących krajów. Klubowicze mogą wybierać spośród wyselekcjonowanych obiektów noclegowych o sprawdzonej jakości, z gwarancją najniższej na rynku ceny. Łatwa i bezpieczna platforma rezerwacyjna umożliwia szybką rezerwację on-line w zaledwie 2 minuty. Dziennie za pośrednictwem serwisu promowanych jest blisko 400 ofert wypoczynkowych. Od 2014 roku Travelist.pl jest częścią międzynarodowej Grupy Secret Escapes – jednego z największych na świecie klubów travelowych.

 

Więcej na www.travelist.pl