Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali, jak  będą świętować Dzień Kobiet, mogą wybrać się na koncert pt. „Kobieco i romantycznie”, który odbędzie się 6 marca.Dla wszystkich, którzy skuszą się i kupią bilet na ten koncert, dodatkowo Filharmonia Bałtycka przygotowała muzyczny prezent.

Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi jej dyrektor artystyczny Ernst van Tiel.  Holender, słynie z doskonałych interpretacji dziewiętnasto- i dwudziestowiecznych kompozycji.  Specjalnie dla Pań, solowe partie skrzypiec wykona Jarosław Nadrzycki. Ten młody i utalentowany artysta zadebiutował w wieku 12 lat, wykonując Fantazję „Carmen” Pablo Sarasatego z towarzyszeniem Orkiestry Konserwatorium Moskiewskiego w Wielkiej Sali Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, a potem było już tylko lepiej! Nauki pobierał bowiem u najlepszych. Na Universität Mozarteum w Salzburgu – pod kierunkiem Igora Ozima a w Royal Academy of Music w Londynie był studentem Igora Petrushevskiego. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich takich muzyków, jak Silvia Marcovici, Eduard Grach, Sergey Kravchenko czy Vadim Brodski. Dziś jest muzykiem koncertującym na całym świecie. Warto więc skorzystać z nadarzającej się okazji do wysłuchania go podczas marcowego koncertu w Gdańsku. Tym bardziej, że w wykonaniu tego artysty zabrzmi Koncert skrzypcowy D-dur Op. 35 Piotra Czajkowskiego – jedna z najpopularniejszych kompozycji tego kompozytora oraz jeden z najbardziej znanych koncertów skrzypcowych na świecie i jednocześnie jeden z najtrudniejszych pod względem technicznym. Usłyszymy także symfonię h-mol tego samego kompozytora oraz uwerturę do słynnego Wesela Figara W. A. Mozarta.

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Filharmonia Baltycka przygotowała niespodziankę.Do biletów zakupionych na koncert „Kobieco i romantycznie” melomani otrzymaja płytę CD „MUZYCZNY PORTRET GERSHWINA” z najpopularniejszymi utworami George’a Gershwina.

Oferta jest wazna do wyczerpania zapasów.