– to nowy cykl wyścigów szosowych przeznaczony dla kolarzy amatorów. W sezonie 2015 odbędzie się pięć edycji zawodów – w Sobótce, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku i Krokowej.

Tauron Lang Team Race to nowość w kalendarzu imprez organizowanych przez Lang Team. Zdecydowaliśmy się na organizację cyklu wyścigów szosowych w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na imprezy dla amatorów, właśnie na szosie – mówi Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang. Po historycznych sukcesach polskich zawodników w 2014 roku popularność kolarstwa rośnie niezwykle dynamicznie. Mistrzostwo świata Michała Kwiatkowskiego i zwycięstwo Rafała Majki w 71. Tour de Pologne dało impuls wielu młodym ludziom do jazdy na rowerze i uprawiania kolarstwa.

W sezonie 2015 odbędzie się pięć edycji Tauron Lang Team Race. Pierwsza zostanie rozegrana 12 kwietnia podczas otwarcia kolarskiego w Sobótce, organizowanego przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka. Kolejne edycje odbędą się w Krakowie (17 maja), Rzeszowie (31 maja), Gdańsku (14 czerwca) oraz w Krokowej (5 lipca). Cieszymy się, że poszczególne edycje cyklu odbędą się w miastach położonych w różnych częściach naszego kraju. Dzięki temu – mamy nadzieję – uda się zachęcić do startu jak najwięcej kolarzy amatorów. Masowość powinna być największych atutem tej imprezy – dodaje Paweł Gniadek, Dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR TAURON Polska Energia.

Podczas każdej edycji uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – krótszy (50-60 kilometrów) i dłuższy (100-120 kilometrów). Jedynie podczas inauguracji sezonu w Sobótce dystanse te będą krótsze. Dystanse dłuższe przeznaczone są dla kolarzy pełnoletnich, na krótszych mogą także startować osoby w wieku od 16 lat. Zapisy do Tauron Lang Team Race ruszą już niebawem. Wszystkie szczegóły będziemy podawali na bieżąco na stronach internetowych Lang Team.

TAURON LANG TEAM RACE 2015:

12.04. Sobótka

17.05. Kraków

31.05. Rzeszów

14.06. Gdańsk

05.07. Krokowa