Gdy na niżej położonych trasach narciarskich panują coraz gorsze warunki, najlepszym miejscem do szusowania pozostaje Kasprowy Wierch.

Na Kasprowym Wierchu sezon zimowy trwa aż do weekendu majowego, jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie tak długo można jeździć na nartach i snowboardzie. Położenie w Tatrzańskim Parku Narodowym powoduje, że na szczycie nie ma systemu do zaśnieżania. Szusuje się tam wyłącznie po naturalnym śniegu.

Piękne widoki i znakomite warunki przyciągają wszystkich lubiących jazdę na dobrych trasach narciarskich, bezpiecznych i znakomicie przygotowanych. Oprócz dobrych warunków śniegowych i wysokości – dających przyjemność z jazdy na nartach i snowboardzie – Kasprowy Wierch to miejsce, gdzie można zdobyć piękną marcową opaleniznę.

Są to najwyżej położone trasy narciarskie w Polsce, jedyne o charakterze alpejskim, pozwalające na jazdę w prawdziwie naturalnych warunkach.

Narciarze mają możliwość zakupu ski passów poprzez sklep online na stronie www.pkl.pl oraz w Biurze Obsługi Klienta przy dolnej stacji KLT Gubałówka, jak również w biurze turystycznym i hotelu na terenie Zakopanego.

Na Kasprowym dostępny jest też Ski pass Aqua Park, czyli ski pass dzienny połączony z wstępem do Aqua Parku Zakopane, do nabycia w sklepie internetowym. Aqua Park Zakopane oferuje możliwość korzystania z basenów wewnętrznych i basenu zewnętrznego z torami pływackimi i hydromasażami. W Aqua Parku są również inne atrakcje: Świat Saun, zjeżdżalnie, „dzika rzeka”, jacuzzi, taras widokowy, kręgielnia, Fitness Club, bary oraz restauracja.

 

źródło: Centrum Prasowe PAP