Co roku Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie w sezonie staje się jednym z większych pracodawców na Opolszczyźnie.

W szczycie sezonu na terenie kompleksu pracuje ponad 100 osób, a kilka razy więcej prowadzi własną dodatkową działalność korzystając z obecności turystów, którzy coraz chętniej wybierają to miejsce jako możliwość weekendowego wypoczynku. – Jednym z naszych głównych celów jest promocja Krasiejowa i regionu wśród turystów. Stawiamy też na zatrudnianie osób stąd i rozwój młodych talentów – podkreśla Halina Kisiel, wiceprezes Stowarzyszenia Delta, właściciela Parku Nauki i Rozrywki
– Kompleksy edukacyjne takie jak krasiejowski Park Nauki i Rozrywki, to bardzo często motor napędowy dla lokalnej społeczności i gospodarki – mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. – Wokół tego typu inwestycji najpierw rozwija się drobna przedsiębiorczość, która korzysta z potencjału, jakie tworzy tego rodzaju miejsce. Wraz z rozwojem oferty kompleksu, lokalny biznes zauważa potrzebę zatrzymania turysty na dłużej. Powstają inicjatywy, jak działająca już lokalna grupa działania, które obok wiodącej atrakcji tworzą dodatkowe formy spędzenia wolnego czasu. Pozwalają one na komplementarny rozwój lokalny. Tak dzieje się przy wielu parkach rozrywki na Zachodzie, gdzie bardzo mocno rozwija się sektor usług i aktywności związanych ze spędzaniem czasu wolnego oraz baza restauracyjno-noclegowa. Na tego typu inwestycji zyskują po prostu wszyscy.
Z myślą o zagospodarowaniu potencjału turystycznego, jaki co roku odwiedza Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów” stworzyła m.in. osiem programów turystycznych adresowanych do różnego rodzaju klientów. Są wśród nich zarówno oferta dla zielonych szkół, bardzo często odwiedzających podopolski kompleks, ale także propozycje rodzinnego wypoczynku, czy nawet oferty SPA. – Są dla nas wartościowym uzupełnieniem atrakcji, które oferujemy naszym gościom – mówi Halina Kisiel – W naszych wszystkich działaniach zależy nam na promocji Opolszczyzny jako nieodkrytego regionu przez mieszkańców Polski i ościennych państw. Po niemal pięciu latach działania widać już pierwsze efekty. Nasz kompleks i okoliczny biznes działający w branży turystycznej z roku na rok odwiedza coraz więcej gości mówiących po niemiecku, czesku i posługujących się językiem angielskim. Z myślą o nich wdrożyliśmy specjalne ścieżki zwiedzania w ultranowowoczesnym interaktywnym muzeum – Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, czy prowadzimy działania komunikacyjne w tych językach.
Sezon w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie wystartuje za kilka tygodni. W jego kulminacji na terenie JuraParku, Parku Nauki i Ewolucji Człowieka oraz w powiązanych z nimi atrakcjami w szczycie sezonu będzie pracować nawet kilkaset osób. – Aktualnie szukamy kilkudziesięciu pracowników sezonowych – wyjaśnia Anna Kokot. – Są to stanowiska związane ze sprzedażą, gastronomią, jak i prace bardziej techniczne, związane z obsługą kolejki, czy urządzeń, jakie znajdują się w części rozrywkowej naszego kompleksu. Zależy nam także na pozyskaniu przewodników, którzy po odpowiednim szkoleniu merytorycznym będą oprowadzać naszych gości. Także w języku niemieckim, angielskim, czeskim oraz językami wschodnimi. Bo goście z tego kręgu językowego pojawiają się u nas coraz częściej. Może być to ciekawa oferta dla osób wiążących swoją przyszłość z sektorem turystycznym, czy dziedzictwem kulturowym, które wakacyjną pracę, po zakończeniu szkoły średniej, czy studiów, będą chciały połączyć z niezwykłą przygodą odkrywania przeszłości naszej planety. Szczególnie z myślą o tej grupie przygotowaliśmy możliwość dostosowania czasu pracy do harmonogramu zajęć na uczelni.
Więcej informacji o aktualnych rekrutacjach można znaleźć na stronie www.juraparkkrasiejow.pl