Po  raz pierwszy w pierwszej dziesiątce najbardziej oczekiwanych  prezentów gwiazdkowych znalazły się zabiegi upiększające. Tak wynika z badań zachowań konsumenckich  związanych  ze świętami przeprowadzonych przez firmę konsultingową Deloitte.

Dla branży SPA & Wellness to bardzo dobra informacja, tym bardziej,  że jak wykazują badania Deloitte,  Polacy pragną przeznaczyć w tym roku o 13 % więcej środków na organizację świąt niż w ubiegłym roku i po raz  pierwszy większa część  kwoty wydawanej w święta przypadnie na prezenty, a nie jak do tej pory na żywność.
– Rzeczywiście, obserwujemy coraz większe zainteresowanie voucherami na zabiegi i kuponami upominkowymi.  Liczba  sprzedawanych w ten  sposób zabiegów w naszym SPA   wzrasta z roku na rok – twierdzi Katarzyna Romowicz, specjalista ds. sprzedaży  internetowej   w Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA.  Oczywiście największe zainteresowanie masażami, zabiegami na twarz i ciało jest w grudniu, ale doskonale sprzedają się również przy okazji innych  świąt – coraz częściej na Dzień Babci, Walentynki czy Dzień Matki.   

W badaniu  Deloitte respondenci wskazują również na kupony upominkowe.  Coraz więcej  sklepów posiada je w swojej ofercie. Atrakcyjność bonów upominkowych czy to tych na zabiegi upiększające czy inne usługi lub towary jest ogromna,  zwłaszcza dla osoby przyjmującej  upominek. Przede wszystkim obdarowywana osoba sama może zdecydować na co przeznaczy przekazaną w formie vouchera kwotę. Kupi usługę lub towar, który sprawi jej największą przyjemność, a w najgorszym przypadku odda go innej osobie.  

Coraz  bardziej lubimy dbać o siebie, coraz bardziej doceniamy  znaczenie wypoczynku i relaksu w naszym  życiu i jego wpływ na nasze samopoczucie i codzienne funkcjonowanie.
Te właśnie upodobania znalazły swoje odzwierciedlenie w badaniu naszych oczekiwań związanych  z prezentami na gwiazdkę.  

Kupujący upominek w formie kuponu podarunkowego nie musi się martwić czy trafił w upodobania obdarowywanej osoby.  Na popularność  voucherów, kuponów wpływa fakt, że można kupić je w prosty sposób drogą internetową, dostarczane są w pięknym eleganckim opakowaniu.  Ich wartość może zacząć się już od kilkudziesięciu  złotych. W SPA  za  kąpiel  zapłacimy już od 30 zł, za masaż 90,  a kilkaset złotych zapłacimy w przypadku zakupu vouchera pobytowego.  W podjęciu decyzji pomoże nam doświadczony personel SPA, który wstępnie oceni, jakie zabiegi mogą być wskazane dla danej osoby.   

Upominek w formie zabiegu upiększającego czy leczniczego to  wyraz troski  o bliską osobę, o jej  samopoczucie. Taki prezent  można sprawić każdemu: rodzicom, dziadkom , narzeczonej, żonie, córce, młodym małżonkom.   

Przykładowe ceny zabiegów i pobytów:

•    kąpiele i maski siarczkowe, borowinowe : 30 zł  

•    zabieg i dla Pań w ciąży i młodych mam; od 125- 190 zł  

•    masaże: 99-260 zł   

•    pielęgnacja ciała: zabiegi autorskie, rytuały, peelingi od 100 -260 zł

•    pielęgnacja twarzy:  od 159-260 zł

•    weekend w SPA z Voucherem na zabiegi  wartości 80 zł, obejmujący 2 noclegi, śniadania i obiadokolacje. – od 480 zł/ os.