W dniach od 12 do 17 listopada do centrum handlowego Złote Tarasy zawitają najlepsze fotografie ukazujące Wyspy Kanaryjskie i ich wyjątkową zaletę – najlepszy klimat na świecie.

 Wystawa wypełni kolorem i ciepłem stołeczne centrum handlowe, aby zachęcić Polaków do ucieczki od zimna i odkrycia cudownych rajskich pejzaży tych 7 atlantyckich wysp.

Warszawa, Polska, 12 listopada 2014 r. /PRNewswire/ – Promotur -Turismo de Canarias organizuje w Warszawie wystawę zatytułowaną „Najlepszy klimat na świecie”, aby przybliżyć Polakom wyspy o wyjątkowym klimacie pozwalającym na korzystanie z ich siedmiu naturalnych skarbów w ciągu całego roku. Archipelag oferuje turystom jednocześnie 7 kierunków podróży –  7 wysp: Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventurę, Lanzarote, El Hierro, La Palmę i La Gomerę.

http://photos.prnewswire.com/prnh/20141112/714696

Wystawa obejmuje fotografie, ilustrując Wyspy Kanaryjskie, które mają najlepszy klimat na świecie: łagodne temperatury – ze średnią 18ºC w okresie zimowym – wynikające ze szczególnego położenia geograficznego; ponad 4,8 tysięcy godzin słonecznych w ciągu roku – dni są tutaj długie i wypełnione słońcem. Bezchmurne niebo, niewielka ilość opadów, wpływ ciepłych wiatrów (pasatów) oraz wyjątkowa przyroda sprawiają, że wyspy są rajem cieszącym się popularnością na całym świecie.

Polska turystyka na Wyspach Kanaryjskich

Polska jest jednym z rynków charakteryzujących się największym wzrostem na archipelagu. Corocznie wyspy odwiedza średnio 200 tysięcy Polaków. 42,1% z nich wybrało to miejsce w oparciu o katalogi touroperatorów, 31,6% zaufało agencjom podróży, a 21,1% rodzinie i przyjaciołom. Należy podkreślić, że w poszukiwaniu informacji o miejscu podróży źródło stanowiła Wikipedia, z której korzystało 42,1% zainteresowanych.

Do głównych motywacji polskiego turysty decydującego się na podróż na Wyspy Kanaryjskie należą komfort oraz wysokiej jakości hotele i restauracje. 47,2% odwiedzających udaje się na wyspy w towarzystwie partnera, a 17,9% turystów stanowią całe rodziny spędzające tutaj swoje wakacje. Klimat jest czynnikiem w najwyższym stopniu decydującym o wyborze tego celu podróży przez 89,7% turystów, na drugim miejscu znajdują się pejzaże. Organizacja Promotur-Turismo de Canarias przywozi do stołecznego centrum wybór wyjątkowych fotografii obrazujących życie na Wyspach Kanaryjskich, w najlepszym klimacie na świecie.