O podtatrzańskich krainach na Słowacji od dawna mówiło się, że leżą po słonecznej stronie Tatr. W rzeczy samej – nad wyraz często, kiedy u nas niebo zasnuwają ciężkie chmury, nad Szczyrbskim Jeziorem czy Tatrzańską Łomnicą kusi błękit nieba i zalane słońcem stoki gór.

A do tego w połowie marca śniegu jest tu naprawdę sporo, a temperatury zachęcają do jazdy… w bikini! Nie wierzycie? Przyjedźcie do Jasnej w najbliższą sobotę, 14 marca, gdzie w trakcie dnia i nocy zrobi się naprawdę gorąco.

W tym terminie odbędzie się już czwarta edycja popularnej imprezy – Bikini Skiing, przeznaczonej dla wszystkich miłośników prawdziwie wiosennej jazdy na nartach, ale także świetnej zabawy. Oprócz maniaków opalania się w bikini i wiosennego szusowania, wezmą w niej udział tradycyjnie także gwiazdy. Na stoku, a później także podczas wieczornej imprezy w Klubie Happy End, spotkać będzie można czeską modelkę Agatę Hanychovą, aktualną miss Czech – Gábinę Frankową, a także miss tego kraju z 2013 roku – Monikę Leo. Do Jasnej zawitają też siostry Nízlové, stanowiące duet Twins, a pełne humoru prowadzenie zapewni niezawodny Andrej Bičan.

Pierwsi odważni, którzy rozpoczną zjazd w strojach kąpielowych beda mogli wygrać cenne nagrody, wśród których nie zabraknie zaproszeń na ekskluzywne party w Happy Endzie. Zabawa na stoku, z towarzyszeniem dobrej muzyki rozpocznie się już o 9-tej rano, przy dolnej stacji koleki Biela Puť. Miquel A. Quezada, wielki brazylijski nauczyciel salsy pokaże, że także narciarzom nie musi być obcy gorący rytm rodem z Ameryki Łacińskiej. Temperaturę podniesie pokaz najnowszych trendów mody w czasie Bikini Fashion Show, a o 21.00 rozpocznie się wspomniane już Night Party.

A jeżeli już mowa o strojach kąpielowych – przydadzą się nie tylko na stoku. Wiosna pod Tatrami to bowiem także dobry czas, by skorzystać z wyjątkowej oferty aquaparków – Tatralandia koło Liptowskiego Mikulasza i Gino Paradise w Beszeniowej. Od 9 marca do 2 kwietnia, każdy kto pojawi się w tym kąpieliskach z karnetem z Jasnej, będzie mógł korzystać z relaksu w ciepłych wodach za jedyne 11 euro. Szkoda byłoby przepuścić taką okazję.

Ośrodki narciarskie należące do Tatry Mountain Resort, oferują wypoczynek w prawdziwie „alpejskim stylu”. Dla jednych będzie to gwarancja śniegu od grudnia aż po kwiecień, z dziesiątkami kilometrów świetnie przygotowanych tras. Dla innych – nowoczesna infrastruktura, szybkie wyciągi i wygoda korzystania z jednego karnetu w całym regionie. Znajdą się narciarze, dla których to przede wszystkim usługi na najwyższym światowym poziomie, eleganckie hotele i możliwość połączenia zabawy na stoku z relaksem w doskonale wyposażonych centrach wellness&spa lub odpoczynku w cieple termalnych wód. Są tacy, którzy kochają jazdę poza stokiem, którzy czerpią przyjemność z kontaktu z naturą, wycinając fantazyjne wzory w świeżym puchu lub chłonąc górskie krajobrazy wędrując na skitourach. Są w końcu także i Ci, dla których nie ma udanego wypadu na narty bez dobrej kuchni, podanej z gustem i elegancją. Wszystko to można znaleźć pod Tatrami.

W trzech tatrzańskich stacjach narciarskich – Jasnej, Szczyrbskim Jeziorze i Tatrzańskiej Łomnicy, narciarze mają do dyspozycji łącznie ponad 65 km tras zjazdowych wszystkich stopni trudności – od łatwych niebieskich, idealnych dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi, na czarnych, znakomitych dla najbardziej wymagających miłośników białego szaleństwa. Znajdą tu coś dla siebie wszyscy. Rodziny z dziećmi – znakomicie przygotowane szkółki narciarskie i atrakcje, jak choćby trasy saneczkowe czy ulubione przez najmłodszych baseny. Miłośnicy freeride’u – największe w naszej części Europy tereny do jazdy poza trasami, dokładnie opisane w bezpłatnych broszurach, dostępnych także po polsku.

Aktualnie na trasach tych trzech ośrodków panują bardzo dobre warunki do jazdy. W Jasnej leży od 40 do 90 cm śniegu, otwarte jest 95 procent tras – przeszło 40 km, a sprzyjająca pogoda sprawiła, ze ostatnie kilka dni należało do najlepszych w całym sezonie. Nie pierwszy raz wiosna okazał się łaskawa dla narciarzy. W końcu to „słoneczna strona Tatr”…

Więcej informacji o szczegółowym programie Bikini Skiing, a także aktualne warunki i obrazy z kamer na stokach można znaleźć na stronach www.jasna.sk i www.vt.sk