czyli najbardziej oryginalne hotele Best Western
Klienci Best Western, największej rodziny hotelowej na świecie, liczącej ponad 4000 obiektów w ponad 100 krajach, mają do wyboru nie tylko różnorodne lokalizacje obiektów, ale czasem również zaskakujące udogodnienia. Chociaż wszystkie należące do sieci hotele spełniają określone standardy, to jednak część z nich zdecydowanie się wyróżnia.

Duch historii w najstarszym hotelu w Anglii

BEST WESTERN Angel and Royal Hotel to prawdziwa gratka dla miłośników historii. Obiekt uznawany jest za najstarszy hotel w Anglii. Budynek, w którym mieści się hotel, liczy już ponad 800 lat! Jego wyjątkowy klimat tworzy architektura – wejście do hotelu zdobi monumentalna brama, a surowe wnętrza ocieplane są żarzącym się w kominku ogniem.

Luksusowy nocleg w więzieniu

Ci, którym wydaje się, że więzienie z luksusem nie ma nic wspólnego, powinni odwiedzić BEST WESTERN PREMIER Hotel Katajanokka w Helsinkach. Hotel ten został otwarty w 2007 r., czyli 170 lat po tym, kiedy budynek zaczął funkcjonować jako więzienie. Teraz jednak nocleg w tym obiekcie zdecydowanie bardziej kojarzy się z nagrodą niż karą – cele zostały zamienione w przestronne pokoje i tylko zewnętrzne czerwono-ceglaste mury stanowią namiastkę historii hotelu.

Wypoczynek w rytmie ulubionej muzyki

Pop, rock, blues, jazz i soul – to gatunki muzyki, które stały się inspiracją dla projektantów wystroju całkowicie dźwiękoszczelnych pokoi w rzymskim hotelu BEST WESTERN Hotel Franklin Feel The Sound. Bębny służą tam jako stoliki nocne, zagłówki łóżek stworzone zostały na wzór klawiatury fortepianu, a łazienki oświetla kula dyskotekowa. Oprócz tego każdy pokój wyposażony jest w profesjonalny odtwarzacz muzyki. BEST WESTERN Hotel Franklin Feel The Sound został wyróżniony jako jeden z najlepszych biznesowych hoteli w Rzymie w tegorocznym rankingu opublikowanym przez serwis HRS, w którym głosowały osoby podróżujące służbowo.

Hotel ukryty w puszczy

Spotkanie z żubrem zaraz za progiem hotelu? Taką możliwość oferuje gościom BEST WESTERN Hotel Żubrówka, położony na obrzeżach Białowieskiego Parku Narodowego. W wystroju obiektu dominują naturalne elementy, które sprawiają, że obiekt wkomponowuje się w otaczający go krajobraz. Hotelowe jacuzzi otoczone jest przez prawdziwe konary drzew i kamienie, a leżąc w saunie poczuć można zapach drewna.    

Urlop w sąsiedztwie domu Szekspira   

BEST WESTERN Salford Hall Hotel to doskonale zachowany i odrestaurowany dworek położony niedaleko Stratford-upon-Avon – malowniczego i niezwykle popularnego wśród turystów miasta, w którym urodził się i zmarł William Szekspir. Budynek, w którym obecnie mieści się hotel, był początkowo rezydencją mnichów pobliskiego opactwa Evesham. Charakter wnętrzom obiektu nadają łoża z kolumnami i złote żyrandole.

Więcej informacji na temat hoteli Best Western znaleźć można na stronie www.bestwestern.pl

O sieci Best Western

Best Western to największa na świecie rodzina hotelowa, do której należy obecnie ponad 4 000 hoteli w ponad 100* krajach na całym świecie. Działają one pod trzema markami: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS oraz BEST WESTERN PREMIER. To, co łączy obiekty Best Western to jakość i standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny oraz programy sprzedażowo – marketingowe. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Każdego dnia goszczą łącznie setki tysięcy gości. BW Hotels Osuuskunta, określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce.

*Liczby podane są w przybliżeniu i mogą ulegać zmianom.