Warszawa, 12 czerwca 2014 – Ryga, Moskwa, Tel Aviv, Kijów, Odessa i Larnaka
– to pierwsze kierunki, na których pasażerowie LOT-u mogą już kupować bilety w nowej klasie LOT Economy Plus skierowanej do klientów biznesowych oraz w taryfie LOT Economy Simple, w której najtańsze bilety zaczynają się już od 199 zł w obie strony.

LOT zapowiedział wprowadzenie nowych taryf pod koniec ubiegłego miesiąca.
Zgodnie z zapowiedzą przewoźnik wprowadził do systemów rezerwacyjnych pierwsze szczęść kierunków, na których nowa oferta już jest dostępna. W kolejnych tygodniach będzie sukcesywnie wprowadzał LOT Economy Plus i LOT Economy Simple na wszystkich swoich kierunkach na krótkim i średnim dystansie. Nowe taryfy będą dostępne do końca czerwca.

„Od 10 czerwca nowe klasa LOT Economy Plus jest już w sprzedaży i już po pierwszym dniu mieliśmy kilkadziesiąt rezerwacji. To bardzo dobry wynik, szczególnie biorąc pod uwagę to, że na najważniejszych kierunkach biznesowych nowa klasa pojawi się dopiero za kilka dni.” mówi Michał Leman, Dyrektor Biura Produktu i Marketingu.

W LOT Economy Plus pasażer otrzymuje produkt biznesowy w ekonomicznej cenie.
W ramach biletu każdy klient ma do dyspozycji dedykowany numer infolinii, wspólne stanowisku odprawy z klasą biznes, priorytet bagażu i boardingu, a w przypadku kiedy w Warszawie samolot nie będzie obsługiwany przez rękaw, dedykowany autobus.
Jeszcze więcej korzyści czeka na pokładzie – wybór posiłków, napojów i alkoholi taki jak w klasie biznes, dzienniki i miejsce w przedniej części samolotu. Dodatkowo pasażerowie otrzymają więcej mil w programie lojalnościowym niż dotychczas. Pasażerowie Klasy Premium z rejsów dalekiego zasięgu będą automatycznie podróżować po Europie w klasie LOT Economy Plus.

„Rozszerzamy grupę pasażerów, do których adresujemy naszą ofertę. W związku z tym przygotowaliśmy również specjalną – prostą i tanią – taryfę LOT Economy Simple skierowaną do pasażerów, którzy sami chcą decydować o tym z jakich usług korzystają, a zależy im przede wszystkim na jak najniższym koszcie przelotu. Ta oferta również jest już
w sprzedaży a ceny biletów w tej taryfie będą nawet o 30% niższe niż w standardowej klasie ekonomicznej.” – dodaje Michał Leman

Ceny w LOT Economy Simple zaczynają się od 199 złotych za przelot w obie strony.
I tak, dzięki nowej taryfie np. do Kijowa można polecieć o 25% taniej (369 zł Economy Simple – 497 zł w Economy), do Rygi aż 75% taniej (199 zł Economy Simple – 554 zł w Economy), czy do Larnaki o 20% taniej (597 zł Economy Simple – 751 zł w Economy).  

W ramach biletu w taryfie LOT Economy Simple pasażerowie mogą odprawić się on-line lub na lotnisku, na pokładzie otrzymają napój i słodką przekąskę oraz gromadzą mile
w programie lojalnościowym. Ta taryfa przygotowana jest głównie z myślą o osobach, które podróżują turystycznie i lubią krótkie wyjazdy weekendowe, na które zabierają tylko bagaż podręczny. Jeżeli oprócz bagażu podręcznego pasażer będzie chciał nadać również bagaż rejestrowany, dodatkowo dopłaci 60 złotych. W standardowej klasie ekonomicznej bagaż rejestrowany nadal pozostanie bezpłatny.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedne z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.