Nie tylko perfumy i biżuteria, a również lot widokowy samolotem czy balonem, skok na bungee lub jazda samochodem terenowym. Coraz bardziej oryginalne i zaskakujące prezenty pojawiają się na liście życzeń kobiet, jak wynika z sondy przeprowadzonej przez PrezentMarzeń.com.

Oprócz funkcjonalnych i praktycznych prezentów, kobiety chcą jak pokazuje sonda otrzymywać niespodziewane prezenty, które zaskoczą (20%) i niematerialne upominki w formie przeżyć (18%). Mile są również widziane prezenty w formie karty podarunkowej do wyboru (15%) oraz oryginalne (14%) i humorystyczne (11%).

Na liście kobiecych wymarzonych prezentów znajdują się: markowe perfumy (21%), vouchery (15%), prezenty w formie przeżyć (11%), jak rownież biżuteria, książki, tablety i bielizna.

Niestety ponad 39% pań często nie dokońca jest zadowolonych z otrzymanych upominków, dlatego z okazji Dnia Kobiet wiele mężczyzn stanie przed nie lada wyzwaniem. Kobiety chcą czuć się wyjątkowe i docenione, podoba się im kreatywność i lubią być zaskakiwane. Serwis PrezentMarzeń.com przygotował kilka propozycji na upominki w formie przeżyć, aby zainspirować panów w poszukiwaniu idealnego prezentu dla pań.

Lot w tunelu aerodynamicznym – maksimum frajdy przy minimum zachodu

Kto powiedział, iż mocne wrażenia są zarezerwowane tylko dla mężczyzn? Jak wskazują wyniki sondy dotyczącej sportów ekstremalnych, to kobiety są odważniejsze w chęci doświadczenia lub podarowania bliskiej osobie przygody dostarczającej mocnych wrażeń. Dlatego na liście oryginalnych propozycji dla Pań z okazji ich święta znalazł się lot w tunelu aerodynamicznym. Jest to bezpieczniejszy skok niż z lecącego samolotu na wysokości 4 tysięcy metrów, ale dostarczający równie mocnych wrażeń. Tunel aerodynamiczny to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy. Wytwarza on wiatr o prędkości 200km/h, silny na tyle, by utrzymać ciężar dorosłego człowieka i zasymulować efekt swobodnego spadania. Po 15 minutowym szkoleniu teoretycznym odważna kobieta ubrana w kombinezon i ochraniacze na łokcie i kolana, kask oraz rękawiczki rusza na spotkanie przygodzie.

Lekcja tańca – zmysłowo i aktywnie

Dla kobiet ceniących ruch i aktywność niestandardowym pomysłem może okazać się: lekcja tańca – na przykład zmysłowej salsy lub ognistego tanga. Nowo zdobyte umiejętności pozwolą odczuć komfort tańczenia i pozwolą poczuć się pewniej na parkiecie. Zajęcia taneczne są znakomitą formą relaksu i sposobem na lepsze poznanie siebie.

Kurs sushi – nauka i degustacja w jednym

To doskonała okazja dla kobiet, aby wzbogacić własną kuchnię o nowe potrawy i nauczyć się samodzielnie przygotowywać sushi. Kurs sushi podarowany z okazji Dnia Kobiet może być miłą, kulinarną niespodzianką połączoną ze smaczną degustacją dla wielbicielki japońskiej kuchni. Podczas warsztatów szef kuchni opowie o historii sushi, rodzajach, zasadach łączenia składników, pokaże jak przygotować ryż i zalewę, jak skręcić doskonałe maki i nigiri. Prowadzący Sushimasterzy nauczą, jak dokonać prawidłowego filetowania i krojenia. Nauka przygotowywania sushi pod okiem mistrza może zaowocować niespodzianką dla rodziny czy przyjaciół wyjątkowym pokazem kulinarnych umiejętności. Wiele kobiet, a szczególnie te, które lubią kulinaria docenią prezent w postaci kursu sushi.

Metamorfozy – niepowtarzalna sesja zdjęciowa

Kobieta chce się czuć niepowtarzalna i piękna, więc sprezentowanie jej profesjonalnej sesji zdjęciowej, w trakcie której oryginalne stylizacje wyeksponują jej urodę i osobowość, to nietuzinkowy upominek. Fachowy wizaż, wskazówki stylisty i realizacja sesji przez profesjonalnego fotografa czynią z tego prezentu niezapomniane przeżycie dla bohaterki sesji. Towarzyszący jej partner, pomysłodawca tego oryginalnego upominku będzie miał również okazję, aby odkryć na nowo swoją kobietę w różnych, często odważnych stylizacjach. Fotograf uwieczni przemianę wykonując kolejne ujęcia, które pozostaną doskonałą pamiątką zrealizowanych stylizacji. Sesja zdjęciowa Metamorfozy może być prezentem dla kogoś bliskiego lub po prostu wspaniałą pamiątką.

W przeciwieństwie do tradycyjnego podejścia w obdarowywaniu pań pojawiła się nowa moda i coraz bardziej popularne jest ofiarowanie prezentów w formie przeżyć. Ekstremalne lub przyjemne doznania to ciekawa alternatywa dla tych tradycyjnych podarunków otrzymywanych od lat. Wyniki sondy serwisu PrezentMarzeń.com pokazują, iż preferencje prezentowe kobiet zmieniają się. Na liście wymarzonych upominków obok perfum czy biżuterii pojawiły się również prezenty w formie emocji.

*Sonda została zrealizowana przez serwis PrezentMarzeń.com na próbie ponad 1000 respondentów.