W ramach wystawy „Gigantyczne Owady”, która odbędzie się w Centrum Handlowym Wola Park w dniach 31 października – 23 listopada 2014 r., będzie można obejrzeć modele owadów powiększonych do ogromnych rozmiarów.

To okazja by spojrzeć w oczy pchle ludzkiej, komarowi, słonikowi dębowcowi czy rohatyńcowi nosorożcowi. Na trzy tygodnie Wola Park zostanie opanowany przez piętnaście wielkich insektów. Wystawa gości w Warszawie po raz pierwszy i jest bezpłatna.

Wystawa „Gigantyczne Owady”, którą od 31 października będzie można oglądać w Wola Parku, to gratka nie tylko dla zapalonych entomologów. Na chętnych i odważnych będzie czekał m.in. model komara nabrzmiałego od krwi, o długości niemal 3 metrów i wysokości 2 metrów. W osłupienie może wprawić też ponad 3,5-metrowy pająk – krzyżak łąkowy, który żyje np. w parkach, czy dwumetrowa pchła ludzka. Owady będą czyhały na gości we wszystkich zakamarkach Wola Parku.

Oprócz owadów, które możemy spotkać w Polsce, przedstawione zostaną również te, które występują na innych kontynentach. Do tej grupy należy zgłębiec trzpiennikowaty, którego spotkać można także w Ameryce Północnej. Z kolei niektórych zaskoczyć może, że kojarzony z krajobrazami Azji i Afryki Północnej, rohatyniec nosorożec, często widywany jest w polskich ogrodach i tartakach.

„Z myślą o wszystkich, którzy ciekawi są cudów przyrody zaprosiliśmy do Wola Parku wielkie owady – to będzie ich pierwsza wizyta w Warszawie. Będzie można zobaczyć je z bliska i w skali makro. Wystawa przybliży najmłodszym, i tym nieco starszym, trudny do dostrzeżenia gołym okiem świat insektów” – powiedziała Dagmara Pozowska, menadżer Centrum Handlowego Wola Park.

Więcej o owadach będzie można dowiedzieć się na miejscu. Przy eksponatach umieszczono opisy każdego z nich, natomiast grupy zwiedzających będą mogły skorzystać z pomocy przewodnika. Ekspert opowie o wystawie i wręczy książeczki z opisami insektów. W punkcie informacyjnym dostępne będą też mapki, na których zaznaczono miejsce ekspozycji każdego owada.

O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to kompleks handlowy, a zarazem przyjazne, popularne miejsce spotkań, rozrywki i zakupów dla całej rodziny. Na dwóch poziomach galerii handlowej znajduje się ponad 180 butików i sklepów, a w nich szeroka oferta odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych i wyposażenia wnętrz. Swoje sklepy mają tu m.in. tak popularne marki, jak: 4F, Apart, Bata, Big Star, C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, Duka, Ecco, Empik, Gino Rossi, Go Sport, H&M, KappAhl, Levi’s Lee & Wrangler, Mega Punkt, Molton, Mothercare, Okaidi, Organique, Orsay, Próchnik, Reserved, Ryłko, Sephora, Simple, Smyk, Springfield, Stradivarius, SuperPharm, Tatuum, Tommy Hilfiger, Unisono, Venezia, Vistula, Willsoor, Wólczanka i ZARA. W centrum znajdują się także salony fryzjerskie Frederic Moreno, Haircoif i Happy Days oraz dwupoziomowy hipermarket sieci spożywczej Auchan. Wola Park posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór kawiarni i restauracji, m.in. Pizza EATaliano oraz Karczma Soplicowo, oraz dwupoziomowe Multikino i klub fitness Calypso. Obiekt obejmuje także Wola Court, czyli część oferującą powierzchnię biurową, dzieki czemu zapewnia on najemcom kompleksową obsługę. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatny parking z 3 000 miejsc postojowych, jak również stacja benzynowa. Nowy właściciel Centrum Handlowego Wola Park – Inter IKEA Centre Group Poland, obecnie prowadzi jego rozbudowę.

O Inter IKEA Centre Group Poland:
Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest tworzenie, rozwijanie i zarządzanie lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep IKEA. Zgodnie z filozofią firmy, jej obiekty odpowiadają na potrzeby szerokiego grona odbiorców. Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem ośmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz trzech w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu oraz budową centrum handlowego w Lublinie. W październiku 2013 roku Inter IKEA Centre Group Poland kupiła Centrum Handlowe Wola Park w Warszawie i obecnie realizuje jego rozbudowę.