ecyzją jury FIM – Międzynarodowej Federacji Motorowej po konsultacjach z zawodnikami, LOTTO WARSAW FIM SGP OF POLAND zakończyło się po 12 biegach.

Zgodnie z regulaminem cyklu Grand Prix punkty zdobyte przez żużlowców zostały zaliczone do klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata. Decyzja jury sędziowskiego była podyktowana względami bezpieczeństwa.

Na konferencji prasowej po LOTTO WARSAW FIM SGP OF POLAND wiceprezes Polskiego Związku Motorowego Michał Sikora podkreślał, że zarówno PZM-ot jak i operator Stadionu Narodowego spółka PL.2012 stworzyły idealne warunki do tego, by te zawody się odbyły na najwyższym poziomie. Za przygotowanie toru odpowiedzialna była duńska firma wskazana przez FIM – Międzynarodową Federację Motorową.

Tomasz Gollob, ikona światowego żużla zaznaczył, że PZM-ot i operator stadionu zrobili wszystko by to wydarzenie przeszło do historii. Podkreślił, że krytyczne oceniać można jedynie przygotowania ze strony firmy, która wybudowała tor. Gollob zaznaczył, że wina z pewnością nie leży po stronie polskiej.

Dziękujemy 53 tysiącom kibiców, którzy przyszli na Stadion Narodowy dopingować najlepszych żużlowców świata. Stworzyliście świetną atmosferę!