W dniu 1 marca 2018 r. odbyła się uroczystość otwarcia biura The Resort Group Central and Eastern Europe w Polsce. Przedstawicielem nowo utworzonego biura w Warszawie jest Pan Zbigniew Popowski. W trakcie tego udanego i interesującego wieczoru przywitano liczną grupę gości. Wśród przybyłych można było spotkać członków misji dyplomatycznych, prezesów stowarzyszeń i Think Thanków, reprezentantów agencji nieruchomości i co najważniejsze potencjalnych prywatnych inwestorów.

The Resort Group Plc (TRG) to międzynarodowa spółka z centrum administracyjnym w Wielkiej Brytanii i finansowym na Gibraltarze. TRG jest deweloperem i właścicielem 5-gwiazdkowych markowych hoteli (Meliá, Hilton itp.) oferującym także zintegrowane usługi typu logistyka, sprzedaż detaliczna i inne. TRG jest liderem na rynku Republiki Zielonego Przylądka z ponad 60% udziałem w rynku pięciogwiazdkowych obiektów hotelowych, które reprezentują 4% PKB tego kraju. The Resort Group PLC ma już trzy działające, pięciogwiazdkowe obiekty wypoczynkowe w turystycznej lokalizacji wyspy Sal, które od czasu ich otwarcia co roku okazują się niezmiennie pożądanymi atrakcjami na wyspach. The Resort Group PLC jest stroną umowy z jednym z największych touroperatorów na świecie, co gwarantuje stały i dynamiczny rozwój ruchu turystycznego w jego obiektach.

Rosnąca popularność Republiki Zielonego Przylądka jako cel turystyczny oznacza, że nigdy nie było lepszego czasu na inwestycje w to miejsce. Składające się z dziesięciu wysp i pięciu wysepek, Wyspy Zielonego Przylądka, reprezentują styl życia pozbawiony stresu. Ten tropikalny archipelag położony na Oceanie Atlantyckim u zachodniego wybrzeża Afryki 
i zaledwie godzinę drogi samolotem od Wysp Kanaryjskich, oferuje jedne z najlepszych plaż na świecie. Całoroczne temperatury wynoszą od 25 ° C do 30 ° C,a wody są krystalicznie czyste. Nie dziwi więc fakt, że od 2000 roku liczba turystów na wyspach wzrosła o 115%.