Warszawa, 22 października 2014 roku – Polska regionalna linia lotnicza Eurolot podjęła decyzję o niewielkiej modyfikacji zimowej siatki połączeń.

Zmiany dotyczą wstrzymania otwarcia nowego połączenia z Warszawy do Kluż-Napoki w Rumunii, które miało być realizowane od 27 października br. Dzisiaj w systemie rezerwacyjnym przewoźnika wprowadzono tzw. stop booking na tej trasie (czyli brak możliwości rezerwacji i zakupu biletów).

Mimo obiecujących prognoz ruchu pasażerskiego, a także szerokiej kampanii promocyjnej wszystkich tras Eurolotu z Warszawy, wyniki sprzedaży połączenia do Kluż-Napoki znalazły się poniżej oczekiwań Eurolotu. Co więcej, trasa ta nie cieszyła się wystarczającym zainteresowaniem ze strony pasażerów, zarówno na rynku polskim, jak i rumuńskim.

Rokowania – co do ruchu pasażerskiego na tej trasie w nadchodzących miesiącach zimowych – nie były obiecujące, dlatego Eurolot podjął racjonalną ekonomicznie decyzję o wstrzymaniu uruchomienia nowej trasy z Warszawy do Kluż-Napoki.

Jednocześnie, przewoźnik zgodnie z przepisami zagwarantuje pasażerom zwrot należności za kupione bilety. Szczegółowe informacje podróżni mogą uzyskać pod numerami telefonów Call Center przewoźnika: 801 801 740 lub +48 22 275 87 40.