Zgodnie z prognozą, pierwszy dzień regat rozpoczął się od ulewy i silnego, szkwalistego wiatru. Warunki na trasie sprawiły, że był to prawdziwy żeglarski test. Dzień pełen sportowych emocji zakończyło świętowanie jubileuszu stoczni jachtowej Delphia Yachts w restauracji White Marlin.

Trzeba było szybko dopasować się do zmieniających się warunków – podkreślali zawodnicy po ukończeniu trzech pierwszych wyścigów w trójmiejskich regatach.  Był to również test dla sprzętu, który pokazał jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do sezonu. Pierwszy wyścig odbył się z Gdyni do Sopotu, a na mecie pierwszy zameldował się Sergey Pavlenko na jachcie Blagodarnost 2. Jachty sportowe zdecydowanie mają przewagę na jednostkami turystycznymi, ale załogi takie jak Hobart czy Atena , dzięki świetnym startom, starają się dotrzymać im kroku.

Żeglarską rywalizację obserwowało liczne grono kibiców, sopockie molo stanowiło doskonały punkt widokowy. Nie zabrakło również amatorów regatowych zmagań, którzy rywalizację oglądali z wody – z pokładów motorówek oraz żaglowca Generał Zaruski.
Ważnym elementem sobotnich wyścigów były realizowane po raz pierwszy w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta Regaty Samorządowców. Zwyciężyła reprezentacja Gdańska, z załogą w składzie: Wiesław Bielawski, Dorota Wojciechowska, Zbigniew Gutkowski, Andrzej Radomski. Drugie miejsce zajął Sopot, a trzecie Jastarnia. Pamiątkowe statuetki zostały wręczone podczas wieczornej imprezy dla załóg w malowniczo położonej restauracji White Marlin w Sopocie. Gospodarzem wieczoru była stocznia jachtowa Delphia Yachts, która świętowała 25-lecie istnienia. Wręczona została nagroda specjalna dla Kapitana Andrzeja Kopytko, który realizuje projekt Ocean 17. Bardzo się cieszymy, że możemy wspierać Kapitana Andrzeja  Kopytko w realizacji marzenia jakim jest start w regatach żeglarzy samotników OSTAR17 – mówił Maciej Kot, członek Zarządu Delphia Yachts.
Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu portalu Trojmiasto.pl na „najfajniejszą załogę” . 10-litrową beczkę rumu wygrała załoga jachtu Good Speed, której zdjęcie z mety wywołało największy aplauz uczestników.
Na niedzielę zaplanowane są trzy wyścigi, po których nastąpi uroczystość zakończenia regat w Gdańsku, na Ołowiance.

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.
Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2015.
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.
Sponsor: Grupa ENERGA.
Odzież dostarcza: D.A.D. Sportswear.
Oficjalny zegarek: TAG Heuer.
Partnerzy główni: DelphiaYachts, White Marlin.

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Trojmiasto.tv, Żagle, Żagle.tv, Prestiż, W Ślizgu, Wirtualna Polska, TVP Gdańsk.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl  
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta