Najwyżej położone lodowisko w Polsce, odpoczynek na podświetlanych sankach i profesjonalny snowpark – to tylko część atrakcji, które Polskie Koleje Linowe przygotowały dla turystów odwiedzających Gubałówkę.

Miłośnicy pięknych widoków mogą liczyć nie tylko na wyjątkową panoramę Zakopanego i Tatr. W godzinach popołudniowych i wieczornych dodatkowym uatrakcyjnieniem Gubałówki będą rzeźby świetlne o tematyce zimowej. Na dwóch z nich – iluminowanych sankach i fotelu – będzie można usiąść, odpocząć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku od 20 grudnia będą mogli natomiast jeździć na łyżwach na wysokości 1123 m n.p.m. To najwyżej położone lodowisko w kraju. Otwarte będzie siedem dni w tygodniu, a na miejscu uruchomiona zostanie wypożyczalnia sprzętu. Bilety sprzedawane będą w kasie znajdującej się przy górnej stacji KL-T Gubałówka. Dorośli zapłacą za wstęp 5 zł, a dzieci 3 zł. Po godzinie 16 z lodowiska będzie można korzystać zaledwie za złotówkę.

Amatorów mocniejszych wrażeń PKL zapraszają na Snowpark na Gubałówce – przygotowany na najwyższym poziomie zarówno pod względem położenia, jak i urozmaicenia przeszkód. Na narciarzy czekają dwie duże i cztery małe skocznie, cztery poręcze oraz boxy. Wszystko przyszykowane pod fachowym okiem gwiazd freestyla, w tym Szczepana Karpiela-Bułecki, wielokrotnego Mistrza Polski, rozpoznawalnego i cenionego również na arenie międzynarodowej. O Gubałówce może więc być głośno również poza granicami kraju.

Czołowi zawodnicy będą prowadzili przy Snowparku szkółkę narciarsko-snowboardowo-freestyle’ową. Dla wygody turystów rezerwacja godzin lekcyjnych i zgrupowań weekendowych możliwa będzie m.in. przez interaktywny system, więcej informacji na www.pkl.pl. Osoby biorące udział w lekcjach będą miały ponadto możliwość nieodpłatnego testowania sprzętu freestylowego najlepszych producentów.

Zimową porą coś dla siebie znajdą tu oczywiście również najmłodsi. Dla dzieci przygotowany został mini tor Ski Cross. Na ostatnią niedzielę grudnia Polskie Koleje Linowe zaplanowały natomiast „Mikołajowe Zabawy na Gubałówce”. Św. Mikołaj będzie czekał już od godziny 11:00. W programie są konkursy na lodzie, m.in. slalom na łyżwach czy niezwykłe piruety, oraz zabawy na śniegu, jak familijne narty czy przeciąganie świątecznej liny. I mali, i duzi mogą przebrać się za postać z opowieści Kornela Makuszyńskiego i wziąć udział w konkursach na najlepszy strój oraz w konkursie wiedzy na temat twórczości autora.

Przez cały czas trwania eventu przy lodowisku i na stoku Gubałówki będzie można zapoznać się z tajnikami pracy TOPR-u, a na zakończenie wspólnie spędzonego dnia, przy ognisku, z kapelą góralską – upiec kiełbaskę, pośpiewać kolędy czy poznać podstawy tańca góralskiego.

Źródło informacji: Polskie Koleje Linowe S.A.

Źródło informacji: PAP