Drodzy goście, bywalcy Wieczorów argentyńskich, wielbiciele muzyki i wina,

Tym razem zapraszamy Was na wyjątkowy, muzyczny wieczór w Kuchni przy Stajni Chojnów – 20.września (SOBOTA) o 18.00. Koncerty w wykonaniu różnych polskich – i nie tylko – artystów (lista muzyków jest długa i wciąż nie zamknięta) będą częścią światowego wydarzenia PLAYING FOR CHANGE DAY.Wstęp jest wolny, a podczas koncertów będą zbierane datki dla Fundacji, która przeznaczy je na budowę szkół muzycznych dla potrzebujących dzieci na całym świecie. Więcej informacji znajdziecie poniżej w mailu.

Koncert w wykonaniu:

Krzesimir Dębski

Ricky Lion, Rei Ceballo, Karim Martusewicz & Friends Collective

Mikroklimat

…i innych – bieżącą informację o koncertach można śledzić na naszej stronie lub na Facebooku

Oczywiście Kuchnia przy Stajni i wina od Estancia del Vino zadbają również o ucztę dla Waszego podniebienia, nie tylko ducha. Specjalne w tym dniu menu oparte o wołowinę wspaniale skomponuje się z naszym argentyńskimi malbecami. W załączeniu menu.

Rezerwacji stolików można dokonywać wysyłając sms lub dzwoniąc na nr tel.: 506-030-152 lub mailowo: estanciadelvino@hotmail.com / imprezy@stajniachojnow.pl

Bądź częścią wielkiego, światowego przedsięwzięcia, przyjdź i baw się z nami!

Kuchnia przy Stajni Chojnów

Solec 220, Baniocha 05-532

Mapka dojazdu

20 września 2014 to dzień, który już po raz czwarty został wybrany dla miłośników muzyki na całym świecie Dniem na rzecz fundacji Playing For Change.

Właśnie tego dnia muzycy i fani zbiorą się na scenach, rogach ulic, w szkołach, restauracjach i klubach, aby wziąć udział w występach muzycznych, koncertach i imprezach promujących pokój i pozytywne przemiany społeczne na świecie. Transmisje on-line pozwolą oglądać wybrane imprezy na całym świecie.

Zbiorowa inspiracja fanów i zwolenników ruchu Playing For Change ma swoją kulminację właśnie 20-go września, bo dochody z imprez odbywających się na całym świecie zapewniają bezpośrednie wsparcie dla darmowych programów edukacyjnych Fundacji Playing For Change udostępnianych następnie potrzebującym dzieciom i społecznościom, w których żyją.

W tym roku, po raz pierwszy koncert na rzecz PFC odbędzie się także w Polsce. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki i tych, którym idea jest bliska na pokaz klipów muzyków z całego świata i koncert na żywo do Kuchni przy Stajni.

Żeby zrozumieć dlaczego jest to wyjątkowy dzień, trzeba wiedzieć czym jest i czym się zajmuje fundacja Playing For Change!

Playing For Change jest ruchem multimedialnym stworzonym po to, aby inspirować i łączyć ludzi w dążeniu do szerzenia pokoju na świecie poprzez muzykę. Fundacja Playing For Change powstała w roku 2007 jako organizacja non-profit, której misją jest tworzenie pozytywnych przemian poprzez edukację muzyczną i budowę szkół muzycznych, które tę edukację umożliwiają. Do chwili obecnej PFC utworzył dziewięć szkół i programów muzycznych w Ghanie, Mali, Rwandzie, Południowej Afryce, Nepalu i Tajlandii.

Ok. 700 dzieci, które w innych okolicznościach nie miałyby dostępu do edukacji muzycznej, uczestniczą w regularnych lekcjach muzyki i tańca. Utworzono dziesiątki stanowisk pracy dla nauczycieli, a instrumenty stosowane w tych programach zamawiane są u lokalnych rzemieślników, co wpływa na poprawę ich sytuacji ekonomicznej. Projekty te zaspakajają też podstawowe potrzeby lokalne takie jak czysta woda, żywność, ubrania, książki i materiały szkolne dla ponad 15000 dzieci i członków społeczności  lokalnych. Najnowsze oceny programu akcentują realny i pozytywny wpływ edukacji muzycznej na wyniki uczniów w nauce matematyki i języków obcych, co poprawia ich samoocenę i przyczynia się do rozpowszechniania radości i pokoju w społecznościach, w których żyją.

Więcej informacji można uzyskać na stronach fundacji www.playingforchange.org oraz www.playingforchange.com