Szukasz miejsca, gdzie poczujesz się jak nad morzem, lecz nie chcesz wyjeżdżać daleko? Wybierz się do podwarszawskiego Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. To miejsce stworzone dla wypoczynku i zdrowia. Przepiękny Park Zdrojowy, naturalne inhalatorium w tężni, basen solankowy i nowoczesny hotel EVA PARK Life & SPA z bogatą ofertą zabiegów, to wszystko, czego potrzebujesz.

 

W natłoku codziennych zadań i stresu, czasem warto na chwilę zwolnić, by uciec od codzienności i udać się w podróż do świata relaksu. Najlepszym miejscem może być Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, jedyne takie w województwie mazowieckim, zlokalizowane w aglomeracji warszawskiej i cieszące się ogromną popularnością, jako lokalna destynacja turystyczna, szczególnie z uwagi na tężnię oraz konstanciński Park Zdrojowy z nowoczesnym kompleksem regeneracyjno-medycznym. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój oferuje Gościom pomoc medyczno-rehabilitacyjną, a także luksusowy program odnowy biologicznej. A żeby ułatwić kuracjuszom wybór odpowiedniego programu, zabiegi połączone zostały w atrakcyjne pakiety.

 

Coś dla zdrowia…

 

Konstancin jest niezwykle elitarną miejscowością, dlatego i usługi Uzdrowiska odpowiadają wyznaczonym standardom. Kluczową rolę odgrywa tu jednak działalność medyczna. Pacjenci po incydentach neurologicznych (udary, wylewy), oraz Pacjenci po wszczepieniu endoprotezy i pourazowi, którzy szukają profesjonalnej rehabilitacji neurologicznej, znajdą ją w szpitalu przy ul. Sue Ryder. Ośrodek jest po gruntownym remoncie, wyposażony w sprzęt najnowszej generacji. Oferta skierowana jest m.in. do osób z przewlekłymi chorobami, wymagającymi długoterminowej opieki i rehabilitacji. Specjaliści codziennie z sukcesem prowadzą Pacjentów drogą ku przywróceniu sprawności i zdolności do normalnego, codziennego funkcjonowania. Dbają też o poprawę czynności poznawczych, sprawności ruchowej oraz o powrót do aktywności zawodowej. Tego typu rezultaty można odczuć chociażby korzystając z „PAKIETU NEURO”. Pacjent podczas pobytu w szpitalu jest usprawniany i przechodzi wszelkie niezbędne badania, dzięki którym dopasowywana jest indywidualna terapia. Oprócz tego, Pacjent objęty jest całodobową opieką medyczną, a także ma możliwość skorzystania z porad psychologa.

 

Innym, równie atrakcyjnym pakietem jest „PAKIET KARDIO”. W czasie uzdrowiskowej rehabilitacji kardiologicznej można skutecznie poprawić kondycję serca i wydolność układu krążeniowego dzięki zabiegom oraz ćwiczeniom ruchowym dostosowanym do indywidualnych potrzeb organizmu. Nad bezpieczeństwem i skutecznością rehabilitacji czuwają doświadczeni specjaliści kardiolodzy oraz fizjoterapeuci. Pakiet dedykowany jest osobom z chorobą niedokrwienną serca, po zawale serca, po operacjach pomostowania aortalno-wieńcowego (operacjach bypass), a także po chirurgicznym leczeniu wad zastawkowych.

 

Popularną wśród kuracjuszy usługą są również pakiety lecznicze, jak chociażby pakiet „ZDROWIE SENIORA”. To dobry wybór dla osób starszych, które chcą zadbać o ogólną kondycję fizyczną, sprawność ruchową i złagodzić dolegliwości bólowe korzystając z intensywnej fizjoterapii, a jednocześnie pragną odpocząć korzystając z mikroklimatu Tężni Solankowej i Parku Zdrojowego. Zabiegi wykonywane są w Szpitalu na ul. Sue Ryder lub Centrum Terapii Narządu Ruchu Biały Dom – w zależności od miejsca zakwaterowania Kuracjusza. Pakiet „INTENSYWNA KURACJA” z kolei doskonale sprawdzi się u osób samodzielnych w codziennych czynnościach, które chcą odzyskać siły, korzystając aż z 25 zabiegów indywidualnie zleconych przez lekarza z bazy zabiegów rehabilitacji ruchowej, fizyko i balneoterapii. Wszystko po to, aby dłużej cieszyć się życiem.

 

… i coś dla relaksu

 

Aby rozpocząć zdrowy tryb życia potrzebny jest zastrzyk zdrowej energii. Ruch oraz seria ekskluzywnych zabiegów w uzdrowiskowym klimacie, to strzał w dziesiątkę. Jeśli ktoś dysponuje czasem jedynie w weekend, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pakietu „ZDROWA ENERGIA”, gdzie jest okazja, aby zadbać o zdrowie oraz zwiększyć witalność i życiową energię. Ponadto, pakiet zawiera zestaw efektywnych ćwiczeń, masaży relaksacyjnych, rekreacje w terenie oraz wypoczynek w Strefie Relaksu Eva Park. Natomiast dla tych, którzy nie lubią się ograniczać, został stworzony pakiet open „SPA A LA CARTE”, gdzie kuracjusz sam decyduje, na jakiego rodzaju zabieg lub masaż ma ochotę. Wszystkie usługi są na najwyższym poziomie i w otoczeniu pięknych zielonych terenów. Nic dziwnego, że obiekty Uzdrowiska Konstancin-Zdrój odwiedzają zarówno gwiazdy, jak i Goście praktycznie w każdym wieku i z całej Polski.

 

Wielkanoc w uzdrowisku? Czemu nie

 

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na święta wielkanocne, gdyż jest to dobry moment na krótkie, rodzinne wakacje. W zależności od upodobań Goście mogą spędzić Wielkanoc bardzo tradycyjnie, rekreacyjnie lub wręcz nowocześnie. Święta Wielkanocne w EVA Park Life & SPA, w Hotelu Uzdrowiskowym Konstancja, a może w urokliwie położonym Białym Domu – to idealne rozwiązanie w ramach pakietu np. „WIELKANOC W SOLANKOWYM KLIMACIE” – ze słodkimi mazurkami i aromatycznym żurkiem, przepełnione relaksem i dobrym humorem. To najlepszy pomysł, by zadbać o siebie i najbliższych. Tradycyjne uroczyste śniadanie wielkanocne połączone z zabiegami odnowy biologicznej w SPA z pewnością pomogą na chwilę oderwać się od codzienności. W dodatku Wielkanocne śniadanie oraz inne posiłki przygotowane przez szefa kuchni nabiorą w nowego i wyjątkowego smaku.W końcu chodzi o to, aby święta spędzić z najbliższymi w możliwie najbardziej relaksujących warunkach.

 

Po więcej informacji o ofercie i pakietach leczniczych oraz wypoczynkowych w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój zapraszamy na www.uzdrowisko-konstancin.pl