Rodzinny wehikuł czasu? To nie bajka. To rzeczywistość. Można się o tym przekonać odkrywając niewielką miejscowość na Opolszczyźnie. W Krasiejowie, na 40 hektarach Parku Nauki i Rozrywki można nie tylko spędzić niezwykły długi weekend, ale odkrywać przeszłość naszej planety, nie rezygnując z dobrej zabawy


Już wyprawa na Opolszczyznę może być wyjątkowa. Stolica polskiej piosenki oprócz niezwykłej starówki może zaproponować turystom wiele atrakcji pełnych smaków. Jednak w poszukiwaniu pasji pełnej odkrywania, nie tylko w rodzinnym gronie, warto pojechać do oddalonego o niecałe 20 kilometrów Krasiejowa. To miejsce już kilka razy zmieniło dzieje światowej nauki. Odnaleziono tam m.in. uważanego za dziadka dinozaurów – Silezaura, którego można spotkać na ternie JuraParku razem z innymi 200 modelami dinozaurów odtworzonymi zgodnie z najwyższymi naukowymi standardami.

Spotkaj dinozaury

Całą podróż w czasie warto jednak rozpocząć od wycieczki po tunelu czasu. 300-metrowe kino 3D połączone z podróżą specjalną kolejką pozwoli na podejrzenie narodzin i początków naszej planety. Po tej wyjątkowej podróży czeka niezwykła przygoda – ścieżka, na której spotkamy wspomniane dinozaury. Wśród nich jest chociażby 64-metrowy Amficelias, przy którym każdy może poczuć się jak mrówka. To jednak przedsmak całej przygody, bo staniemy tutaj oko w oko z ponad 70 gatunkami jurajskich mieszkańców Ziemi. Wśród nich będzie m.in. zrekonstruowany T-Rex, a także duże, jak i małe gatunki mezozoicznych gadów i płazów. Jak wyglądała podwodna podróż do prehistorii? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy odwiedzając prehistoryczne oceanarium. Można się tam przyjrzeć m.in. megalodonowi, czy uroczemu przodkowi dzisiejszych żółwi. To jednak tylko część z pomysłów na to, jak spędzić rodzinne chwile na terenie JuraParku. Z myślą o małych odkrywcach przygotowano także pełen dinozaurów plac zabaw, w którym można wejść do głowy T-Reksa czy pobawić się na olbrzymich huśtawkach. Dzieci fascynuje także olbrzymi małpi gaj, jeden z większych w tej części Polski. Co ważne, wszystkie karuzele i sprzęt posiadają odpowiednie atesty. Stąd zabawa pod opieką rodziców jest w pełni bezpieczna. Działa także park rozrywki. Statek piracki, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i euro-bungy. To tylko jedne z wielu niespodzianek, które czekają na najbardziej wytrawnych odkrywców. Co ważne, ze wszystkich wspomnianych atrakcji w JuraParku można korzystać w ramach jednego biletu.


Zobacz prehistoryczne oceanarium: https://www.youtube.com/watch?v=O5mXbpi0M9s


… i odkryj tajemnice człowieka

 

– Poszukujących dalszej części opowieści zapraszamy do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka – mówi Jolanta Labus z działu marketingu Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Tam za pomocą różnych rozwiązań multimedialnych pokazujemy angażującą opowieść o naszych dziejach. Całość interaktywnej opowieści utrzymaliśmy w konwencji lotu wehikułem czasu. Dlatego przed wejściem na pokład niezwykłego promu, w którym cofamy się czasie, nasi goście zakładają specjalne hełmy, a także oczekują na odlot w specjalnej strefie, w której mogą bawić się chociażby podłogami interaktywnymi, czy odkrywać tajemnice rozszerzonej rzeczywistości.

 

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie czeka na gości przez cały długi weekend majowy, od 30 kwietnia do 3 maja, od godz. 10:00 do godz. 18:00. Ostatni prom do przeszłości w Parku Nauki i Ewolucji startuje o godz. 17:00. Na miejscu można skorzystać także z noclegu.