• 7 nowych, komfortowych i bezpiecznych autokarów w taborze narodowego przewoźnika
  • Nowy kurs do Ukrainy w letnim rozkładzie jazdy Polonusa
  • Kursy łączone w ofercie Polonus Partner, program lojalnościowy, atrakcyjne ceny!
  • Karta Dużej Rodziny – 20% zniżki dla rodziców i dzieci na wszystkie bilety z oferty Polonusa

Polonus – narodowy przewoźnik autokarowy, lider rynkowej koalicji ‘Polonus Partner’ – dynamizuje działania inwestycyjne i wzmacnia swoją aktywność przewozową na polskim rynku drogowego transportu pasażerskiego.

Znaczące zwiększenie floty, nowa międzynarodowa linia do Ukrainy, kursy łączone w ramach współpracy z regionalnymi liderami w zakresie przewozów autokarowych oraz szeroki pakiet zniżek i udogodnień dla podróżnych, partnerski program lojalnościowy, akcje promocyjne i atrakcyjne ceny biletów, w tym honorowanie Karty Dużej Rodziny – to bilans działań podjętych przez Polonusa tylko w pierwszej połowie 2018 roku. Przewoźnik nie zwalnia jednak tempa i szykuje dla swoich klientów kolejne atrakcyjne rozwiązania, którymi zaskoczy rynek jeszcze w tym roku.

Gwarancją przewag konkurencyjnych na rynku przewozów autokarowych jest nowoczesna flota. Stąd inwestycje Polonusa w odmładzanie taboru i systematyczny zakup nowych aut. W maju 2018 roku – tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego i tym samym wzmożonej obsługi pasażerów korzystających z transportu autokarowego do miejscowości turystycznych – przewoźnik wprowadzi na swoje trasy 7 nowych autokarów marki Scania. Do dyspozycji pasażerów zostało oddanych
5 trzyosiowych pojazdów Scania Touring o długości 13,7 metra, posiadających 57 miejsc siedzących. Dodatkowo przewoźnik dołączył do swojego taboru 2 dwuosiowe autokary Scania Touringz 49 miejscami na pokładzie. Tym samym Polonus rozbudował tabor do 45 nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych dalekobieżnych pojazdów. Koszt inwestycji wynosi 8 mln zł.

Rok 2018 jest przełomowym rokiem dla firmy, którą zarządzam. Z ogromną przyjemnością chciałbym poinformować o inwestycji w 7 nowych autokarów marki Scania o wartości 8 milionów złotych. Te nowoczesne pojazdy zasilą naszą sieć dalekobieżnych połączeń Polonus Partner, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować w sezonie wakacyjnym w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Dzięki tej inwestycji flota Polonusa zwiększyła się do 154 autokarów, obsługujących linie dalekobieżne i lokalne, z czego 20 pojazdów zakupiliśmy również w tym roku – podkreśla Maciej Acedański, prezes zarządu Polonusa.

Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6.Dla komfortu pasażerów pojazdy są klimatyzowane i wyposażono je w toalety, barki, wygodne, rozkładane i rozsuwane na boki fotele, gniazdka 230V czy sprzęt audio-video. Pasażerowie Polonusa mogą też korzystać podczas podróży z bezpłatnego internetu bezprzewodowego oraz usługi geolokalizacji.

Zakup kolejnych autokarów jest elementem długofalowej strategii rozbudowy sieci połączeń krajowych i międzynarodowych Polonusa i zawiązanej właśnie koalicji przewoźników autobusowych pod szyldem ‘Polonus Partner’. Polonus prowadzi systematyczne działania, które mają na celu odmłodzenie floty. Zdecydowana większość naszych autokarów nie przekracza wieku 3 lat. Tym samym jesteśmy przekonani, że wprowadzane przez Polonusa udogodnienia, najwyższy standard i bezpieczeństwo podróży będą dla pasażerów ogromną zachętą do korzystania z naszych usług, zwłaszcza w okresie zbliżającego się sezonu wakacyjnego – dodaje Maciej Acedański.

Jednocześnie w ramach nowego, letniego rozkładu jazdy Polonus uruchomiłnowe połączenie do Ukrainy. Trasa wiodąca z Warszawy do Iwano-Frankowska przez Lwów, prowadzić będzie przez największe polskie i ukraińskie miasta, takie jak: Lublin, Hrebenne / Budomierz, Rawa Ruska / Hruszów i Rogatin. Dzięki nowemu połączeniu Polonus oferuje pasażerom już sześć kursów dziennie z Warszawy i Lublina do Lwowa.

Poza nowymi autokarami oraz dodatkowym międzynarodowym kursem do Ukrainy, Polonus wprowadził również kolejne udogodnienia dla pasażerów korzystających z zakupu biletów za pośrednictwem serwisu www.pkspolonus.pl. Poza standardową już i niezwykle wygodną, a do tego bezpłatną usługą zmiany terminu podróży czy samodzielnej rezerwacji konkretnego, wybranego przez pasażera miejsca na pokładzie autokaru w przypadku biletów kupowanych on-line z przystanków początkowych, Polonus przystąpił do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny. Dzięki temu w serwisach zakupowych pkspolonus.pl oraz DworzecOnline.pl, u kierowców Polonusa, jak też w tradycyjnych kasach biletowych honorowane będą zniżki w wysokości 20%, przysługujące podróżnym posiadającym Kartę Dużej Rodziny, a co za tym idzie – co najmniej 3 dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 lat jeżeli kontynuują naukę, a bez ograniczeń wiekowych w przypadku orzeczenia o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności dziecka.

Równolegle, tak na kursach Polonusa, jak i tych z oferty ‘Polonus Partner’ honorowane są stałe zniżki: 50% dla dzieci w wieku 0-13 lat, zniżka w wysokości 20% dla uczniów w wieku 13-19 lat, studentów do 26 roku życia oraz dla emerytów.

Więcej informacji znaleźć można na www.pksPolonus.pl, www.DworzecOnline.pl oraz na www.PolonusPartner.pl.