W dniach 27 lutego – 1 marca br. we wrocławskiej Hali Stulecia już po raz kolejny odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne. Wśród partnerów nie mogło zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, która wywodzi się z Dolnego Śląska i stanowi jedną z większych grup lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej na polskiej mapie.

Ale to nie wszystko. Już wkrótce, w dniach 4 – 8 marca br. PGU ponownie weźmie aktywny udział w ITB Berlin 2015.
MTT Wrocław to najważniejsze wydarzenie targowe w regionie. 200 wystawców, goście specjalni oraz wiele atrakcji towarzyszących przyciągają co roku tysiące odwiedzających. Natomiast berlińskie ITB, to największe targi turystyczne w Europie, ważne wydarzenie dla przedstawicieli z branży, ale również atrakcja dla tysięcy zwiedzających. Wystawcy ITB prezentują wszystkie grupy zawodowe związane z szeroko pojętą turystyką i podróżami. Poszczególne kraje prezentują swą ofertę turystyczną na stoiskach narodowych, a  w targach biorą też udział: międzynarodowe związki turystyczne, krajowe i regionalne organizacje turystyczne, biura podróży, jak również nowoczesne ośrodki uzdrowiskowe.
 – Jako Polska Grupa Uzdrowisk chcemy być zawsze obecni tam, gdzie dzieje się coś ważnego z punktu widzenia branży turystycznej. A takie są właśnie Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu, jak i po sąsiedzku – berlińskie ITB. Poprzez aktywny udział w takich wydarzeniach, nie tylko budujemy markę naszych uzdrowisk na międzynarodowym rynku, ale również prezentujemy naszą ofertę wśród największych wystawców turystycznych. Tym samym, odwiedzający mają szansę zapoznać się z bardzo szeroką ofertą turystyczną, medyczną i rekreacyjną Polskiej Grupy Uzdrowisk – mówi Wojciech Krasoń, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.
Ponadto, w czasie obu wydarzeń, goście, którzy odwiedzili lub odwiedzą polskie stoisko będą mieli do dyspozycji próbki kosmetyków Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU. Dzięki odpowiednim urządzeniom medycznym odwiedzający targi mogą skorzystać m in. z analizy składu ciała, masażu, aerozoli na gałki oczne, a także skorzystać z porad fizjoterapeutów i zabiegów kinezyterapeutycznych.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.
Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.