W dniach 14-17 sierpnia 2014 roku odbędą się Eliminacje Mistrzostw Polski Kobiet do Turnieju Siatkówki Plażowej. Organizatorami tegorocznego INTERFERIE CUP są Polska Grupa Uzdrowisk oraz spółka INTERFERIE, zaś gospodarzem tych sportowych wydarzeń będzie Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa wraz z Hotelem INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju.

INTERFERIE CUP 2014 to wyjątkowe święto sportowe dla miłośników siatkówki plażowej. W tym roku turniej odbędzie się w malowniczej dolnośląskiej miejscowości uzdrowiskowej – Świeradów-Zdrój u podnóża Gór Izerskich. Turniej ten będzie niepowtarzalna okazją zobaczenia w akcji najlepszych polskich zawodniczek z rankingu Mistrzostw Polski. Rozgrywki turniejowe odbędą się według oficjalnych zasad PZPS i będą stanowić Eliminacje Mistrzostw Polski Kobiet 2014. W turnieju głównym, którego pula nagród wynosi 10 tys. zł, kibice zobaczą aż 16 par zawodniczek.
 – Cieszymy się, że w tym roku, zarówno INTERFERIE, jak i Polska Grupa Uzdrowisk mogą być współorganizatorami tak ważnego święta kobiecej siatkówki plażowej. Spółka INTERFERIE nie po raz pierwszy angażuje się w partnerstwo akcjom sportowym, które w naturalny sposób wpisują się w nasze hasło „INTERFERIE – Sport i Zdrowie cały rok”. Natomiast oferta lecznicza i rekreacyjna ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz produktowa naturalnej wody mineralnej Staropolanki, jest dopełnieniem tego, czego potrzebują profesjonalni sportowcy podczas zawodów. Jestem przekonany, że w pełni spełnimy oczekiwania naszych gości, zarówno sportowców, jak i kibiców – mówi Dariusz Lubos, Dyrektor INTERFERIE Aquapark Sport Hotelu w Świeradowie-Zdroju.    
Tegoroczny turniej INTERFERIE CUP został zaplanowany na cztery dni, w czasie których, pierwszego dnia odbędzie się turniej eliminacyjny, dwa kolejne dni, to rozgrywki turnieju głównego, natomiast ostatni dzień, to ćwierćfinały, półfinały, finał oraz ceremonia zakończenia mistrzostw.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.
www.uzdrowiska-pgu.pl