15 grudnia br. w Sali Kolumnowej Sejmu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP. Jednym z partnerów tego wydarzenia będą przedstawiciele Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Konferencja, której organizatorami są Komisja Polityki Senioralnej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundacja „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” będzie inaugurować obchody 40-leciaistnienia ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Głównym celem działalności tych uczelni jest aktywizacja osób starszych, poszerzanie wiedzy i umiejętności seniorów, ułatwianie im kontaktów z instytucjami, takimi jak służba zdrowia, ośrodki kultury, ośrodkami rehabilitacyjnymi i innymi oraz, co najważniejsze, angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska, podtrzymywanie więzi społecznych i komunikacji międzyludzkiej wśród seniorów.

Obecność w Sejmie przedstawicieli Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku, to wspólny głos na rzecz rozbudowy programów polityki senioralnej, a co za tym idzie większe skoncentrowanie się na problemie starzejącego się społeczeństwa i konsekwencji tego zjawiska. Ponadto, tematy związane z polityką senioralną są bliskie Polskiej Grupie Uzdrowisk, która od lat realizuje programy na rzecz zdrowia i aktywności swoich kuracjuszy oraz gości.

W obszarze dbałości o zdrowie, Polska Grupa Uzdrowisk jest absolutnym liderem profesjonalistą. Kuracjusze mają dostęp do najbardziej innowacyjnych zabiegów, nie tylko odnowy biologicznej, ale i typowo rekreacyjnych, czy sportowych. Dlatego też świetnym uzupełnieniem działań balneologicznych są aktywności edukacyjne, proponowane przez coraz liczniej powstające i coraz bardziej popularne UTW, z którymi Polska Grupa Uzdrowisk wchodzi w kooperację.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.