ogłaszając przewiezienie ponad 7,000,000 pasażerów oraz informuje o uruchomieniu siostrzanej spółki w Finlandii

•    PolskiBus.com świętuje swoje trzecie urodziny
•    Już ponad 7.000.000 pasażerów skorzystało z możliwości komfortowego i szybkiego podróżowania z PolskiBus.com
•    PolskiBus.com oferuje ponad 240 połączeń dziennie, łącząc 20 polskich miast i 5 zagranicznych lokalizacji
•    Ceny biletów rozpoczynają się od już od 1 zł + 1 zł opłaty za rezerwację
•    Autokary są wyposażone w bezpłatne Wi-Fi, składane, skórzane siedzenia, gniazdka elektryczne oraz klimatyzację
•    W Finlandii siostrzana spółka OnniBus.com rozpoczyna swoją działalność, oferując przewozy autokarowe
•    Bilety na OnniBus.com można nabyć już od 1 euro + 1 euro opłaty rezerwacyjnej
•    Wejdź na www.polskibus.com oraz na www.onnibus.com, aby zarezerwować bilety w jak najkorzystniejszej cenie

19 czerwca 2014 roku PolskiBus.com, obchodzi swoje trzecie urodziny oraz równocześnie informuje o przewiezieniu ponad 7.000.000 pasażerów w okresie zaledwie trzech lat.
PolskiBus.com rozwija się dynamicznie od czerwca 2011 roku, czyli od momentu kiedy jego innowacyjna sieć transportowa była obsługiwana przez 18 nowoczesnych pojazdów, kursujących na 8 trasach, oferując 30 przejazdów dziennie.
Obecnie flota PolskiBus.com powiększyła się do ponad 100 autokarów, które dziennie wykonują ponad 240 przejazdów, łącząc 20 polskich miast oraz 5 zagranicznych lokalizacji. W ciągu trzech lat PolskiBus.com stworzył ponad 600 nowych miejsc pracy, otwierając dwie nowe bazy operacyjne w Warszawie oraz Wrocławiu. W tym czasie PolskiBus.com stał się również ważnym partnerem dla lokalnych dostawców i współpracowników.
PolskiBus.com oferuje bilety w cenie rozpoczynającej się od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Bilety można rezerwować wchodząc na www.polskibus.com.
Sir Brian Souter, Prezes PolskiBus.com mówi: „Jesteśmy absolutnie zachwyceni rozwojem PolskiBus.com, który od początku dążył do zaoferowania komfortowych podróży międzymiastowych w korzystnych cenach, dostępnych dla wszystkich. Możliwość przewiezienia ponad siedmiu milionów pasażerów to coś fantastycznego.”
Barry Pybis, Dyrektor Generalny PolskiBus.com dodaje: „Ostatnie trzy lata to okres dynamicznego rozwoju PolskiBus.com. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ciągłego postępu oraz z zaufania jakim obdarzają nas nasi klienci, na które ciężko pracujemy i które osiągamy dzięki ciągłemu dostosowywaniu naszych usług do oczekiwań pasażerów. Jesteśmy również dumni z faktu, że do tej pory udało się nam w Polsce stworzyć ponad 600 nowych miejsc pracy i możemy współpracować z tak wieloma lokalnymi partnerami, świadczącymi usługi na najwyższym poziomie”

Kluczem do sukcesu PolskiBus.com było postawienie na wysokiej jakości obsługę klientów oraz zaoferowanie pasażerom alternatywy dla samochodów osobowych w postaci wygodnych, przyjaznych dla środowiska przejazdów autokarowych. Klienci PolskiBus.com docenili także darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne znajdujące się przy siedzeniach oraz skórzane, uchylne siedzenia. Pasażerowie również doceniają atrakcyjne ceny, które rozpoczynają się już od 1 zł + 1 zł opłaty za rezerwację.
Barry Pybis dodaje: „Utrzymanie wysokiej jakości obsługi wraz z dalszym rozwojem sieci naszych usług pozostaje głównym celem PolskiBus.com. Chciałbym równocześnie podziękować wszystkim naszym klientom za ich ogromne wsparcie, jakiego nam udzielali przez ostatnie trzy lata i nie mogę się doczekać momentu, w którym będę mógł przekazać informację o nowych ofertach dotyczących przejazdów w atrakcyjnych cenach.”
Dodatkowo z okazji 3-ich urodzin PolskiBus.com przygotował wyjątkowy konkurs fotograficzny na Facebooku. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie już wkrótce na www.facebook.com/PolskiBus
Dyrektor Finansowy PolskiBus.com Przemysław Szycher dodaje: “Przez te trzy lata PolskiBus.com przewiózł ponad siedem milionów pasażerów oraz sześciokrotnie powiększył swoją flotę do 113 nowoczesnych pojazdów. W tym czasie stworzyliśmy też ponad 600 nowych miejsc pracy”.
Przemysław Szycher mówi: „Po niedawnym uruchomieniu nowej bazy operacyjnej we Wrocławiu udało nam się stworzyć 160 nowych miejsc pracy. W najbliższych czasie oczekujemy dalszego rozwoju baz operacyjnych, ulokowanych gdzieś w Polsce. Naszym głównym celem jest nakłonienie użytkowników samochodów osobowych do pozostawienia ich w domu i korzystania z wysokiej jakości transportu publicznego, ponieważ jest on bardziej przyjazny dla środowiska”.

Tymczasem w przeddzień urodzin PolskiBus.com, w Finlandii swoją działalność rozpoczyna siostrzana spółka OnniBus.com, która uruchamia nową siatkę połączeń oraz zaczyna swoją aktywność biznesową w Helsinkach.
Podobnie do PolskiBus.com, OnniBus.com będzie oferować komfortowe, międzymiastowe przewozy autokarowe. Będzie również oferować klientom możliwość podróżowania w bardzo korzystnych cenach. Bilety można nabyć na www.onnibus.com.
Fińscy pasażerowie będą podróżować na pokładach klimatyzowanych, dwupokładowych autokarów, dobrze znanych wśród pasażerów PolskiBus.com. Ceny biletów będą się zaczynać od 1 euro + 1 euro opłaty rezerwacyjnej. Pasażerowie podróżujący z OnniBus.com będą mieli dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, skórzanych, uchylnych i rozsuwanych siedzeń oraz gniazdek elektrycznych.
Highland Global Transport, spółka wchodząca w skład grupy Souter Investmenst zakupiła OnniBus.com w kwietniu 2014 przejmując większościowe udziały. Firma ogłosiła, że aktualni udziałowcy oraz menadżerowie pozostaną w firmie.
Sir Brian Souter mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z dołączenia OnniBus.com do naszego portfolio globalnych marek transportowych. Wierzymy, że to fantastyczna okazja dla fińskich ekspresowych połączeń i widzimy ogromny potencjał w stworzeniu z OnniBus.com firmy, która osiągnie wiodącą pozycję na rynku”.
Pierwsza faza inwestycji w OnniBus.com spowodowała stworzenie około 60 nowych miejsc pracy w Tampere i na terenie całej Finlandii. OnniBus.com został założony w 2012 roku, przez fiński zespół menadżerów, którzy oparli budowanie nowej sieć połączeń na doświadczeniach zebranych w PolskiBus.com.
Pekka Motto, Dyrektor Generalny OnniBus.com, powiedział: “Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy ogłosić plany wprowadzenia  nowej, krajowej sieci OnniBus.com”
Motto dodaje: “Ostatnie wydarzenia stanowią prawdziwy punkt zwrotny dla OnniBus.com.
Z niecierpliwością czekamy na połączenie innowacyjnej fińskiej spółki, posiadającej sprawną kadrę menadżerską z wiedzą i doświadczeniem Sir Briana Soutera w dziedzinie światowego transportu. Wspólnie chcemy zbudować wspaniałą, dynamicznie rozwijającą się spółkę, skoncentrowaną na potrzebach pasażerów w zakresie transportu publicznego”.
Roger Bowker, dotychczasowy Dyrektor Generalny PolskiBus.com, który zarządzał również przedsiębiorstwami transportowymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Portugalii oraz Szwecji dołączył do Zarządu OnniBus.com. W fińskiej spółce będzie sprawował stanowisko Dyrektora Generalnego.
Bowker dodał: “Zaobserwowaliśmy, że w krajach podobnych do Polski, wprowadzenie nowych operatorów oferujących szybkie, międzymiastowe połączenia autokarowe w korzystnej cenie powoduje ożywienie transportu publicznego”.
Bilety na OnniBus.com można nabyć na www.onnibus.com a jego nowa siatka połączeń rozpocznie działanie od 1 lipca 2014.

PolskiBus.com
PolskiBus.com to polski przewoźnik autokarowy. W jego korzystnej cenowo ofercie pasażerowie znajdą szybkie i komfortowe połączenia międzymiastowe w Polsce i Europie. Bilety można kupić już od 1 zł + 1 zł opłaty rezerwacyjnej. Klienci powinni rezerwować bilety odpowiednio wcześniej, aby nabyć bilety w jak najkorzystniejszych cenach.
PolskiBus.com obsługuje aż 16 tras. Tym samym dociera do 20 polskich miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ostródy, Poznania, Radomia, Rzeszowa, Torunia, Warszawy, Wrocławia i Zakopanego.
Ponadto PolskiBus.com obsługuje 5 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Pragę i Wiedeń. Przewoźnik na polskim rynku jest obecny od czerwca 2011 r. Do tej pory przewoźnik przewiózł już ponad 7 000 000 pasażerów.
W skład floty PolskiBus.com wchodzą wyłącznie nowoczesne, klimatyzowane autokary. Na pokładzie każdego pojazdu pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego Internetu. Większość naszych autokarów jest wyposażona w odchylane skórzane fotele. Fotele te mogą być również rozsuwane na boki. PolskiBus.com nie pobiera żadnych ukrytych opłat za przewożony bagaż. Na wybranych połączeniach, pasażerowie otrzymują bezpłatne, ciepłe lub zimne napoje, przekąski a także lody.