Zamki od zawsze przyciągały turystów. Nic dziwnego – przebywanie w murach mających bogatą historię budzi dreszczyk emocji. W Polsce wciąż istnieje wiele takich miejsc, a do niektórych z nich można wybrać się na wyjazd wypoczynkowy, ponieważ pełnią też funkcje hoteli. Klub travelowy Travelist.pl wybrał te najciekawsze.

 

Historyczny romantyzm
Prawdziwie arystokratycznego klimatu doświadczyć można w Zamku Kliczków, położonym na Dolnym Śląsku. Historia rezydencji sięga końca XIX wieku. W zabytkowej komnacie każdy poczuje się jak pan na włościach, w którego posiadaniu jest nie tylko zamek, ale także folwark książęcy, stajnie i romantyczny park o powierzchni 80 ha. Po powrocie ze spaceru po parku warto skusić się na jeden z zabiegów kosmetycznych i terapeutycznych w zamkowym spa lub popływać w hotelowym basenie.

W rycerskim klimacie
Okazuje się, że wyjazd do jednej z najbardziej imponujących, krzyżackich warowni, oprócz dostarczenia prawdziwie historycznych atrakcji, może być także pełen komfortu. Klienci Hotelu Zamek Gniew**** mogą wybrać nocleg w Pałacu Marysieńki, zbudowanym przez Jana III Sobieskiego, w Hotelu Rycerskim czy też Apartamentach Zamkowych, czyli przestronnych komnatach o najwyższym standardzie i niepowtarzalnej dekoracji.
Rycerskiej kuchni w mistrzowskim wydaniu spróbować można w Zamku Ryn**** położonym w samym sercu Mazur. Hotelowa restauracja została uznana za najlepszą w obiekcie historycznym, w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants 2012. W XIV-wiecznym zamku krzyżackim można nacieszyć się także niezwykłą strefą spa położoną w zabytkowych piwnicach, oferującą bogaty wybór masaży i egzotycznych ceremonii, które z pewnością przypadną do gustu zakochanym. Hotelowe pokoje zlokalizowane są w 4 różnych skrzydłach: Komturskim, Rycerskim, Myśliwskim i Więziennym, a każde z nich ma inny wystrój i charakter.

Pałac w górach
Hotel SPA Pałac Staniszów**** położony nieopodal Jeleniej Góry to część XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego, oferującego luksusowe spa z basenem, sauną i centrum odnowy biologicznej, a to tego wyrafinowaną kuchnię i szeroki wybór win. Historyczny charakter wnętrz, obrazy, stylowe meble, angielskie tkaniny, dywany, zachowane elementy parkietu, posadzki oraz boazerii tworzą niezwykły klimat dawnej siedziby arystokratycznej. Urok pałacu pogłębia bliskość gór, w tym kurortów, takich jak Karpacz czy Szklarska Poręba. W lutym 2012r. budynek został uznany za Pomnik Historii przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  
Wyjazd do hotelu w zamku jest ciekawą propozycją dla wszystkich szukających niebanalnych pomysłów na podróże po Polsce. Klub travelowy Travelist.pl oferuje jedynie wyselekcjonowane obiekty o sprawdzonej jakości, a więc można mieć pewność, że powyższe hotele spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych turystów.  
Materiał przygotowany przez  klub travelowy www.travelist.pl

***

O TRAVELIST.PL:
Klub travelowy Travelist.pl to innowacyjny kanał marketingowy do sprzedaży pobytów hotelowych online. Łączy funkcjonalność portalu rezerwacyjnego z możliwością unikalnej promocji obiektu. Grupa Secret Escapes – jeden z największych na świecie klubów travelowych, którego Travelist.pl jest częścią od 2014 roku posiada bazę 8 milionów użytkowników zainteresowanych ofertami pobytów wypoczynkowych. Polska baza liczy ponad 1 milion użytkowników. Wysokie inwestycje w marketing i promocję hoteli współpracujących z Travelist.pl sprawiają, że jest to obecnie najszybciej rozwijająca się firma w branży turystycznej w Polsce.
Więcej na www.travelist.pl