Niesamowite zwycięstwo! Sąd w Południowej Afryce wydał wyrok uznający, że rząd złamał naszą wolność słowa, kiedy nakazał zerwanie plakatów nawołujących do ochrony lwów w Południowej Afryce. Wykorzystajmy ten rozgłos, by promować naszą petycję i ocalić lwy: 


Drodzy Przyjaciele,

Setki południowoafrykańskich lwów giną tylko po to by kolejni ‚farmaceuci’ mogli produkować swoje podejrzane eliksiry i afrodyzjaki dla mężczyzn. Możemy powstrzymać ten proceder uderzając we wrażliwy punkt rządu RPA — turystykę.

Światowy zakaz handlu produktami pochodzącymi od tygrysów zmusił handlarzy do nowych poszukiwań — rozpoczęły się polowania na afrykańskie lwy. Zwierzęta te hoduje się obecnie w RPA w okropnych warunkach, tylko po to by bogaci turyści mogli zasmakować „puszkowego polowania” – po zapłaceniu odpowiedniej kwoty, schowani za ogrodzeniem, mogą bez ograniczeń strzelać do uwięzionych zwierząt. Jak twierdzą eksperci, kości „upolowanych” lwów są później eksportowane do ‚farmaceutów’ w Azji, którzy używają ich do przygotowania podejrzanych afrodyzjaków i eliksirów dla mężczyzn. Handel rozkręca się w najlepsze, a eksperci ostrzegają, że wraz ze wzrostem cen bardzo poważnie wzrasta zagrożenie dla dzikich lwów. 

Jeśli przekonamy Prezydenta Zumę, że ten proceder zagraża turystyce RPA, będzie on zmuszony podjąć odpowiednie kroki i wprowadzić zakaz sprzedaży kości lwów. Avaaz powiesi swoje bilbordy na lotniskach, opublikuje kampanię na stronach turystycznych i w popularnych magazynach, ale jeśli chcemy zwiększyć zasięg naszego sprzeciwu musimy jak najszybciej zebrać 1 milion podpisów pod naszą petycją. Podpisz by wesprzeć petycję: 

https://secure.avaaz.org/pl/stop_lion_slaughter_for_sex_aides_rb_en_to_nm/?bDDEbkb&v=39422&cl=9217793002

Produkcja i sprzedaż ‚wina z kości tygrysa’ i wielu innych ‚lekarstw’ produkowanych z ciał tych zwierząt zostały zakazane po masowych międzynarodowych protestach — teraz handlarze przekierowali swoje zainteresowanie na lwy. Eksperci twierdzą, że jeśli rządy nie zareagują w porę, zwierzęta te staną następne — po tygrysach i nosorożcach — w kolejce do wyginięcia. 

Jest jednak ostatni płomyk nadziei: zakaz handlu produktami pochodzącymi od lwów . RPA jest obecnie największym eksporterem organów, kości i ciał lwów — jest także jedynym krajem afrykańskim utrzymującym aktywną hodowlę lwów przeznaczonych do polowań. Jeśli zdołamy dowieźć, że ten proceder zagraża turystyce w RPA, Prezydent Zuma będzie zmuszony do działania. 

Zorganizujmy globalny sprzeciw i uchrońmy afrykańskie lwy. Avaaz nagłośni tę sprawę, demonstrując okrucieństwo tego biznesu, publikując swoje kampanie reklamowe, ale potrzebujemy też Twojego wsparcia — podpisz teraz:

https://secure.avaaz.org/pl/stop_lion_slaughter_for_sex_aides_rb_en_to_nm/?bDDEbkb&v=39422&cl=9217793002

Członkowie Avaaz jednoczyli się już wiele razy domagając się ochrony dla słoni czy nosorożców, ratując pszczoły przed chemicznymi substancjami czy domagając się rezerwatów chroniących gatunki morskie. Zjednoczmy się po raz kolejny i ochrońmy lwy afrykańskie.

Z nadzieją i determinacją,

Meredith, Alex, Antonia, Mia, Alice, Ricken, Luca, Emily oraz cały zespół Avaaz

Więcej informacji:

Lion Bone Trade Fuels Breeding Business in Africa (Al Jazeera)
http://allafrica.com/view/resource/main/main/id/00040108.html

South Africa continues to support the lion bone trade (LionAid)
http://www.lionaid.org/blog/2012/06/south-africa-continues-to-support-the-lion-bone-trade.htm

Quenching a thirst for lion bones (Mail & Guardian) 
http://mg.co.za/article/2012-04-20-quenching-a-thirst-for-lion-bones/

Born to be killed (Carte Blanche)
http://beta.mnet.co.za/carteblanche/Article.aspx?ID=4226

The Lion Bone’s Connected to the … Rhino Horn? (Rhinoconservation.org)
http://www.rhinoconservation.org/2012/05/12/the-lion-bones-connected-to-the-rhino-horn/

Wildlife trafficking trail leads to SA safari man (News 24)
http://www.news24.com/SouthAfrica/News/Bloody-rhino-poaching-trail-leads-to-SA-safari-operator-20110721