– zabiegi SPA, które zbudzą Twoje ciało z zimowego snu
Wiosną tak jak natura budzimy się do życia – próbujemy zrzucić zbędne kilogramy, zmieniamy garderobę i sięgamy po preparaty, które pomagają odzyskać blask naszej cerze. Nie zawsze jest to proste, ponieważ skóra po zimie wyczerpana jest niskimi temperaturami, centralnym ogrzewaniem i suchym powietrzem.

Potrzebuje więc kompleksowej pielęgnacji i „zastrzyku” energii. Z tego względu wiele Pań, właśnie teraz decyduje się na regenerujący pobyt w SPA. Jakie zabiegi wybrać, aby jak najskuteczniej zbudzić ciało z zimowego snu?
W ośrodkach SPA dostępna jest szeroka gama zabiegów pielęgnujących ciało: od oczyszczających, regenerujących i odżywiających, po wygładzające i nawilżające. Skóra po zimie potrzebuje kompleksowej odnowy, dlatego warto wybrać takie, które w pełni przygotują ją do wiosny.
Złuszczanie i nawilżanie
Chcąc przygotować skórę do nadejścia wiosny, należy w pierwszej kolejności wybrać zabiegi, które złuszczą nagromadzone przez zimę, martwe komórki naskórka. Dlatego pielęgnację należy rozpocząć od wykonania drobno- lub gruboziarnistego peelingu całego ciała. Warto wiedzieć, że właściwości złuszczające mają również kąpiele w wodzie siarczkowej, która dodatkowo stymuluje procesy odnowy. Skorzystać z nich możemy w sieci Malinowe Hotele – np. w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór w Świeradowie Zdroju.
Po zabiegu peelingującym skóra potrzebuje nawilżenia. Zastosujmy zatem balsamy, które zawierają kwas hialuronowy, mocznik, sorbitol, chitozan i pantenol oraz substancje odżywcze, takie jak masło shea, olej macadamia, olej z wiesiołka i wit E, ceramidy.
Malinowa pielęgnacja
Dokładne złuszczenie i intensywne nawilżenie to dwa podstawowe i najważniejsze kroki w pozimowej pielęgnacji. Oferty ośrodków SPA umożliwiają jednak skorzystanie także z wielu innych, regenerujących zniszczoną skórę zabiegów. Część z nich zapewni nam kompleksową pielęgnację, która w pełni przywróci jej blask i zdrowie. Doskonałym przykładem są autorskie zabiegi Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór: „Malinowe SPA Balneo” oraz „Malinowe Body Wellness”. Obydwa realizowane są na bazie Balneokosmetyków, w skład których wchodzi silnie zmineralizowana, lecznicza woda siarczkowa o dużej  aktywności biologicznej związków siarki i jodu.
„Malinowe SPA Balneo” odbywa się w trzech fazach: głębokiego oczyszczania, regeneracji oraz odżywiania i wygładzania. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, szczególnie dojrzałej i suchej, a także ze skłonnością do cellulitu.
 „Malinowe Body Wellness” to przywracający siły witalne zabieg, przeznaczony dla każdej skóry, szczególnie zmęczonej, suchej, pozbawionej jędrności i elastyczności.
„Malinowe” zabiegi znakomicie przygotują naszą skórę do nadejścia wiosny.
Więcej informacji na temat zabiegów oferowanych przez Hotel Medical SPA Malinowy Dwór, znaleźć można na stronie:  www.malinowehotele.pl/malinowydwor
Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków Medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Hotel Malinowy Raj – nowa inwestycja, której zakończenie planowane jest na maj 2015 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu balneologii, hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness oraz balneokosmetyki www.balneokosmetyki.pl.
Malinowy Dwór otrzymał  w 2014 roku nagrodę magazynu „Eden” SPA & Wellness na „Najpiękniejsze SPA”, w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl