Uzdrowiskowy Szpital dla Dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju, to flagowy projekt Uzdrowisk Kłodzkich.

Obiekt położony jest w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, gdzie w klimacie rodzinnej atmosfery, poprzez zabawę  i  profilaktykę dzieci mogą powrócić do zdrowia. Kuracja w „Jagusi” polecana jest głównie dzieciom, które borykają się z problemem nadwagi i otyłości ale i ze schorzeniem narządu ruchu, układu trawienia i endokrynologicznymi. Głównym kierunkiem leczenia w Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci „Jagusia” jest  jednak nadwaga i otyłość, która stanowi coraz większy problem w populacji najmłodszych.
Uzdrowiska Kłodzkie – Grupa PGU w ramach umowy  z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują świadczenia uzdrowiskowego leczenia szpitalnego dzieci w wieku od 3 do 18 lat. W Uzdrowiskowym Szpitalu „Jagusia” leczone są dzieci z problemami narządu ruchu, chorobami o podłożu reumatologicznym, układu trawienia, endokrynologicznym.
 – Często dostajemy pytania, co zrobić, żeby dziecko mogło skorzystać z leczenia uzdrowiskowego w „Jagusi” w Uzdrowiskach Kłodzkich? Otóż, wystarczy z lekarzem rodzinnym wypełnić druk skierowania na leczenie uzdrowiskowe, wskazując jako miejsce leczenia Kudowę-Zdrój, a następnie przesłać je do odpowiedniego oddziału wojewódzkiego NFZ. Formularz skierowania dostępny jest na naszej stronie: www.uzdrowiska-klodzkie.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia w zakładce dotyczącej leczenia uzdrowiskowego. To sprawia, że w kilku prostych krokach, można dać swojemu dziecku szansę na zdrową przyszłość – mówi Renata Archacka, Kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego w Kudowie-Zdroju.
Uzdrowiskowy Szpital „Jagusia” w Kudowie-Zdroju składa się z dwóch nowoczesnych budynków z pokojami 1, 2 i 3 – osobowymi, wyposażonymi w pełny węzeł sanitarny, co daje 120 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach. W obiekcie zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska, na miejscu baza rehabilitacyjna z nowoczesną, klimatyzowaną salą gimnastyczną, pełną bazą zabiegów fizjoterapeutycznych,  basenem rehabilitacyjnym, sauną oraz z zabiegami hydroterapeutycznymi. Ponadto, na terenie „Jagusi” znajduje się  szkoła z dwiema świetlicami, biblioteką, pracownią komputerową, oraz przytulna jadalnia. Do dyspozycji małych kuracjuszy oddany jest również mini park z placem zabaw i boiskiem.
– W tak przyjaznym otoczeniu i niemal rodzinnej atmosferze dzieci zapominają o chorobie i problemach a dzięki temu szybciej wracają do zdrowia. Ponadto, podczas kuracji gwarantujemy realizację diet, w tym opiekę nad dziećmi wymagającymi diety bezglutenowej oraz kontynuację edukacji w zakresie programu szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie pobytu dzieci mają możliwość uczestniczenia w ciekawych warsztatach, spotkaniach oraz nowatorskich projektach, co stanowi wartość dodaną tego miejsca – dodaj Renata Archacka.
Kompleksowy program leczenia uzdrowiskowego dzieci obejmuje:
•    opiekę lekarsko – pielęgniarską;
•    leczenie dietetyczne, w tym indywidualnie dobraną dietę;
•    opiekę psychologiczną  z zajęciami relaksacyjnymi i psychoedukacją;
•    zwiększoną aktywność fizyczną, w tym gimnastykę w basenie oraz nordic walking;
•    zabiegi fizjoterapeutyczne;
•    edukację zdrowotną.
Na miejscu znajduje się między innymi  doskonale wyposażona sala gimnastyczna, studio  fitness, nowoczesny basen rehabilitacyjny, sauna i centrum hydroterapii. Dzieci leczą się tu w komfortowych warunkach, nowoczesnych, kolorowych wnętrzach, oddanych po gruntownej modernizacji obiektu w ubiegłym roku.
Kontakt:
Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Jagusia”
ul. Słoneczna 17, 57-350 Kudowa-Zdrój
tel. 74 866 77 33

Biuro Obsługi Klienta
tel. 74 868 03 70 / 03 71
www.uzdrowiska-klodzkie.pl

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów – Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.
Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.