11 stycznia w Legnicy po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku w wydarzeniu aktywnie uczestniczył Qubus Hotel Legnica, którego kucharze i pracownicy przygotowali ponad 100 litrów pożywnej zupy, rozdali ponad 200 kolorowych balonów i ponad 100 kolorowanek dla najmłodszych.

Główne stanowisko Qubus Hotel mieściło się w Galerii Piastów, a w samym hotelu wolontariusze WOŚP’u  mogli liczyć na ciepły posiłek oraz gorącą herbatę, kawę czy ciastka na przekąskę.
– Z WOŚP’em gramy już od 3 lat.  Co roku przygotowujemy ciepłe posiłki dla wolontariuszy. Chcemy w ten sposób wesprzeć akcję, która naszym zdaniem jest jedną z najlepszych akcji społecznych w naszym kraju. Ideały WOŚP zgadzają się także z wyznawaną przez nas ideą odpowiedzialnego biznesu, którą stosujemy w działaniach całej naszej sieci – mówi Agata Matuszewska, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w Qubus Hotel Legnica – w tym roku postanowiliśmy również ufundować na  rzecz licytacji 2 vouchery pobytowe do całej naszej sieci  oraz 2 vouchery gastronomiczne do naszej 4*, hotelowej restauracji – podsumowuje Agata Matuszewska.
Sieć Qubus Hotel rokrocznie prowadzi wiele prospołecznych działań lokalnych organizując m.in. spotkania edukacyjne dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli w ramach, których najmłodsi poznają specyfikę pracy w hotelarstwie. Sieć wspiera także Fundację Dziecięca Fantazja poprzez zakup kartek świątecznych. Od 2 lat Qubus Hotel uczestniczy także w akcji „Kup Indeks” w Akademii Przyszłości fundując 2 dzieciom indeksy naukowe.