W najbliższą sobotę (14 czerwca) Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, już po raz trzeci zaprasza mieszkańców Warszawy na wyjątkowy piknik rodzinny pod hasłem „Odczarowanie hospicjum”. Podczas imprezy każdy będzie miał szansę poznać od kulis pracę tego niezwykłego ośrodka, a także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla całych rodzin.

Ideą wydarzenia jest zmiana postrzegania hospicjum przez społeczeństwo, zerwanie ze stereotypami, pokazanie prawdziwego wizerunku hospicjum, jako miejsca gdzie mimo chorób i cierpienia trwa życie, a podopieczni otoczeni są opieką, troską i uśmiechem. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa chce uświadamiać  pozytywną i użyteczną rolę placówek jakimi są hospicja.
Nasze przedsięwzięcie wsparło wiele wspaniałych osób i instytucji – mówi prezes zarządu – Dorota Jasińska. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Burmistrz Dzielnicy Ursynów pan Piotr Guział, a imprezę zgodzili się poprowadzić panowie  Zygmunt Chajzer oraz Mariusz Milewski. Wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery spotkania bardzo dziękujemy w imieniu swoim i naszych podopiecznych. Dla nich to naprawdę wyjątkowy dzień.
Przez cały dzień „Odczarowywania hospicjum” od godz.: 11.00 do 17.00 dzieci wraz z rodzicami, będą mogły uczestniczyć nieodpłatnie w wielu ciekawych zabawach: artystycznych, sportowych oraz intelektualnych. Uczestniczyć w konkursach i skorzystać z przygotowanego cateringu. Ważnym punktem programu będzie pokaz Magika Markusa wraz z Arashi kobietą- fakir. Pojawi się wiele podmiotów działających na Ursynowie, które charytatywnie podzielą się swoimi atrakcjami: lepienie w glinie, twórcze budowanie z klocków lego, pokaz drukowania w 3D, zajęcia pilates i wiele więcej! Całość uświetnią zespoły z iM Rock Scena oraz taneczne show Hand to Hand Zespół Tańca.

Więcej informacji na temat pikniku http://www.fho.org.pl/akcje/odczarowanie-hospicjum-3