Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył ze spółką PL.2012 umowę na wynajem Stadionu Narodowego. Na jej mocy piłkarska reprezentacja Polski, swoje mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata, będzie rozgrywać w Warszawie co najmniej do końca 2020 roku.

Strategiczne porozumienie dotyczące współpracy, zawarte pomiędzy PL.2012 a PZPN, oznacza jeszcze więcej emocji dla kibiców piłki nożnej. Na Stadionie Narodowym, najnowocześniejszej sportowej arenie w Polsce, oprócz dokończenia trwających eliminacji do francuskiego Euro 2016, nasza reprezentacja rozegra wszystkie mecze „u siebie”, w ramach eliminacji mistrzostw świata w 2018 roku oraz do mistrzostw Europy w 2020. Co najmniej do końca 2020 roku, na Stadionie Narodowym rozgrywany będzie również Finał piłkarskiego Pucharu Polski.

– Stadion Narodowy to dom polskiej piłki, dlatego jesteśmy niezwykle dumni, że to tu nasza reprezentacja, w roli gospodarza będzie rozgrywać swoje najważniejsze mecze. Dzięki owocnej współpracy ze strategicznym partnerem, jakim jest dla nas PZPN, zapewnimy kibicom unikalne emocje. Stadion Narodowy to jedyne miejsce w kraju, w którym na każdym meczu reprezentacji, biało-czerwonych dopinguje ponad 50 tys. gardeł. Razem tworzymy wartość polskiego futbolu – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012 , spółki która jest operatorem Stadionu Narodowego.

– Bardzo się cieszę, że Stadion Narodowy nadal będzie prawdziwym domem reprezentacji Polski. To dobra wiadomość dla wszystkich kibiców, którzy będą mogli oglądać mecze i przeżywać wielkie emocje w niepowtarzalnych warunkach. Budujemy również prestiż rozgrywek Pucharu Polski, organizując finał tej imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jestem pewny, że czekają nas wielkie emocje! – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od 2012 roku z perspektywy trybun Narodowego, spotkania z udziałem piłkarskiej reprezentacji Polski obejrzała rekordowa liczba 570 tysięcy kibiców! Średnia frekwencja na każdym meczu to blisko 52 tys. ludzi. Taki rezultat nie jest możliwy do osiągnięcia w żadnym innym miejscu w Polsce! Już od najbliższego meczu biało-czerwoni będą mieli jeszcze jednego kibica – Kazimierza Górskiego. 26 marca przed Stadionem Narodowym odsłonięto pomnik naszego najwybitniejszego trenera w historii.

Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na Stadionie Narodowym 11 spotkań. Ich bilans to 3 zwycięstwa, 6 remisów i dwie porażki. Kadra przegrała na Narodowym tylko jeden mecz o punkty! Jednocześnie to tu zatrzymaliśmy takie potęgi, jak Portugalia, Rosja czy Anglia. Największym sukcesem biało-czerwonych na Narodowym, była pierwsza w historii wygrana 2:0 z Niemcami. Najskuteczniejszym piłkarzem reprezentacji na Stadionie Narodowym jest Robert Lewandowski, który trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

W 2015 roku przed nami jeszcze trzy mecze eliminacji do francuskiego Euro, w których Polska wystąpi w roli gospodarza. Zagramy kolejno z Gruzją, Gibraltarem i Irlandią. Wszystkie spotkania zostaną oczywiście rozegrane na Stadionie Narodowym w Warszawie.