Nowy etap to kontynuacja rozpoczętej rok temu kameralnej inwestycji Apartamenty Słoneczna Góra. W ramach drugiego etapu powstanie 17 apartamentów w cenach od 247 do 709 tys. zł. Szczyrk, który w tym sezonie zimowym po raz pierwszy od wielu lat zanotował ogromny wzrost turystów zaczyna być coraz częściej zauważany przez inwestorów indywidualnych na rynku najmu krótkoterminowego.

 

Inwestycja Apartamenty Słoneczna Góra powstaje przy ul. Szkolnej, czyli kilkaset metrów od centrum miejscowości i głównego deptaku. Inwestorem jest spółka Forteinwest. Całość kompleksu tworzyć będą 2 budynki. Pierwszy z nich, którego budowa trwa od czerwca minionego roku jest na etapie stanu surowego i zostanie ukończony w grudniu 2018r. Natomiast w ramach drugiego etapu – którego budowa właśnie się rozpoczyna – zrealizowanych zostanie kolejne 17 apartamentów. Większość z nich to mniejsze 25-31 metrowe apartamenty z dużym tarasem, balkonem i antresolą. 

 

Ceny apartamentów z nowego etapu w standardzie deweloperskim zaczynają się od 247 zł netto.  

 

Dużo chętnych na czerpanie zysków z najmu krótkoterminowego

Prace przy realizacji drugiej fazy dopiero ruszają, a nabywców znalazło już 7 z 17 apartamentów.

Zainteresowanie zakupem nieruchomości, by później przez cały rok wynajmować ją turystom jest duże. Wynika z ogólnych warunków jakie mamy dziś w zakresie możliwości pomnażania kapitału, w tym niskich stóp zwrotu z klasycznych form inwestowania, ale motywacja naszych klientów związana jest też z samą lokalizacją: Szczyrk po raz pierwszy od wielu lat zanotował w tym sezonie znaczny wzrost turystów. Poza tym miejscowości górskie, w przeciwieństwie do nadmorskich kurortów cieszą się popularnością przez cały rok – przyznaje Łukasz Sadowski, wiceprezes Forteinwest.

 

To nie pierwsza inwestycja spółki w Szczyrku. Deweloper zna specyfikę kurortu od dawna. Firma zrealizowała tu już jeden projekt – Apartamenty na Szczycie. Nowe apartamenty powstają w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – na wysokości 542 m n.p.m. co zapewni właścicielom piękne, panoramiczne widoki na kompleks skoczni narciarskich Skalite, dolinę jez. Żywieckiego oraz najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim – Skrzyczne. Choć Apartamenty Słoneczna Góra to kameralna inwestycja deweloper zaplanował również rekreacyjne części wspólne, które służyć mają właścicielom i gościom – na parterze powstanie strefa rekreacyjna ze SPA, sauną, jacuzzi, siłownią. Przewidziane są także dodatkowe pomieszczenia, w których będzie można przechowywać narty, rowery oraz inny sprzęt turystyczny. Dla najmłodszych gości dostępny będzie plac zabaw. 

 

Szczyrk na fali

Miejscowość, znana i rozpoznawalna, przez ostatnie lata nie rozwijała się tak jak inne polskie kurorty. Nie inwestowano tu w infrastrukturę turystyczną, ani w budowę nowoczesnej bazy noclegowej. Tegoroczny sezon narciarski zmienił jednak ten stan. Ogromne zmiany przeszedł Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, obecnie Szczyrk Moutian Resort (SMR). Nowy inwestor – słowacka spółka Tatry Moutain Resort – oddała tam nowoczesną bazę turystyczną z wyciągami, koleją gondolową, koleje kanapowe. Do 2020 roku inwestycje na terenie SMR kosztować mają 260 mln zł. Obejmą nie tylko modernizację infrastruktury pod sezon narciarski, ale mają stworzyć całoroczny ośrodek do aktywnej turystyki górskiej.

Budowa Apartamentów Słoneczna Góra okiem kamery https://www.youtube.com/watch?v=AX03_iHEtP0